برگزاری جشنواره نوروزی «نوروزگار» در برج میلاد

سیامک احدی
دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
برگزاری جشنواره نوروزی «نوروزگار» در برج میلاد

جشنواره نوروزی «نوروزگار» از دوم تا ۱۲ فروردین‌ ۹۷ برگزار می‌شود.

«علی درویش‌پور» مدیرعامل برج میلاد گفت:

از دوم تا ۱۲ فروردین‌ماه سال ۹۷ جشنواره نوروزگار در برج میلاد برگزار می‌شود.

وی پیش‌بینی کرد که در جشنواره «نوروزگار» روزانه ۱۰۰هزار نفر شرکت کنند.

درویش‌پور افزود:

از ۲۰ تا ۲۵ اسفندماه برج میلاد میزبان نمایشگاه بوم‌گردی ایران و صنایع دستی خواهد بود که با مشارکت سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود و سعی کردیم در این جشنواره ضمن معرفی روستاها و جاذبه‌های گردشگری کشور، مردم را دعوت کنیم تا در ایام فراغت در نوروز به این مراکز بروند تا موجب رونق گردشگری شوند.

وی با بیان اینکه در جشنواره نوروزگار ۹۷ برنامه‌های متنوعی را برای گروه‌های سنی مختلف داریم، گفت: همچنین براساس هماهنگی‌های انجام شده استاد چکناواریان چندین اجرا در قالب ارکستر سمفونی خواهند داشت.

درویش‌پور از رونمایی تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی روزهای آتی در مجموعه فاخر موزه مشاهیر برج میلاد خبر داد و گفت:

یکی دیگر از اتفاقات مبارک در آستانه سال نو، راه‌اندازی شهر مشاغل کودکان است که ایده‌ای خلاقانه بوده و برای آموزش فنون و مهارت‌های مختلف شغلی این شهر تا آخر سال راه‌اندازی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با گذشت ۱۰ سال از بهره‌برداری برج میلاد در سال گذشته بخش‌های مختلف این برج اورهال و بازسازی شده است، گفت:

بخش‌های مختلف برج اعم از رستوران گردان، مرکز همایش‌های بین‌المللی، سالن‌های فرعی و... مورد بازسازی صددرصدی قرار گرفتند.

مدیرعامل برج میلاد درباره قیمت بلیت بازدید از برج میلاد با بیان اینکه نرخ بلیت برج از سال ۹۳ افزایش نیافته است، افزود:

لایحه‌ای تنظیم شده که بر اساس آن نواقص، مشکلات و موارد پیش‌بینی نشده در برج را مورد بررسی قرار داده که در سال آینده این لایحه تقدیم شورا می‌شود، اما در ایام نوروز نرخ بلیت تغییری نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سوال که آیا برج میزبان طبقه خاصی از شهروندان است، گفت:

ما سعی در نگهداشت و بهره‌برداری از برج در سطح تراز جهانی هستیم و متأسفانه امروزه اطلاعاتی که از برج و گرانی آن در سطح جامعه است، درست نیست و برخی هنوز ذهنیت سرو بستنی طلا در برج را دارند و فکر می‌کنند هزینه‌های تفریح در برج زیاد است، اما باید عنوان کنم که قیمت غذا در رستوران‌های برج میلاد کمتر از بسیاری از رستوران‌های سطح شهر است.

درویش پور درباره وضعیت کمبود پارکینگ در برج میلاد با بیان اینکه یکی از چالش‌های ما در ایام و مناسبت‌های خاص کمبود پارکینگ است، گفت:

سعی کردیم با استفاده از فضای ضلع جنوبی برج و همچنین پارکینگ بیمارستان میلاد و دانشگاه علوم پزشکی این مشکل را مرتفع سازیم. اما دقت داشته باشید که در طول روز میزبان حدود ۱۰۰هزار نفر خواهیم بود و حل این مشکل در دستور کار قرار دارد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه