مصلای تاریخی مشهد آماده استقبال از نوروز

فرناز رهبران رنجبر
چهار شنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
مصلای تاریخی مشهد آماده استقبال از نوروز

مصلای مشهد با تولید سفره‌های هفت‌سین هنری به استقبال نوروز می‌رود.

ستار قاسمی مدیر مصلای مشهد، چهارشنبه ۲۳ اسفند گفت:

هم‌اکنون ۱۸ رشته هنری با حضور ۳۵ هنرمند صنایع دستی با بهره‌گیری از استادان مجرب در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد:

بازدید از این مجموعه ساعت ۸ تا ۱۴ است و مسافران تورهای مشهد ضمن بازدید از این کارگاه می‌توانند خرید نوروزی خود را نیز انجام دهند.

قاسمی ادامه داد:

رشته‌های نقاشی قهوه‌خانه‌ای، سفال، سرامیک، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، ساخت سازهای ایرانی، نقش برجسته سفال، معرق فلز، معرق چوب، منبت‌کاری، انگشتر‌سازی، قلمزنی، تذهیب و نقاشی، حکاکی روی سنگ، چرم، فیروزه‌تراشی، سراجی سنتی از جمله هنرهایی است که در این مجموعه علاوه بر نمایش به فروش نیز می‌رسد.

او بیان کرد:

بنای تاریخی مصلای مشهد از آثار تاریخی دوره صفوی است که در نزدیکی حرم مطهر رضوی و ابتدای خیابان مصلی، نبش مصلی ۴ قرار دارد. این بنای تاریخی در سال ۱۳۱۰ به شماره ۱۴۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد:

یکی از تولیدات ویژه نوروز، سفره‌های هفت‌سین است که در این مرکز تولید و عرضه می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این مرکز نسبت به خرید اقدام کنند.

مدیر مصلای مشهد تاکید کرد:

از دیگر برنامه‌های این مجموعه فعال بودن فعالیت‌های بنای تاریخی مصلی در ایام نوروز است که با توجه به نزدیک بودن به حرم مطهر رضوی زائران و گردشگران می‌توانند از این بنای تاریخی و کارگاه‌های هنرهای سنتی و صنایع‌دستی آن نیز بازدید و خرید کنند.

دیدگاه