اجرای طرح زوج و فرد فردا از درب منازل

اجرای طرح زوج و فرد فردا از درب منازل

سیامک احدی
| یکشنبه, ۱۵ بهمن ۹۶ ساعت ۱۲:۵۰

فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه مدارس ابتدایی به دلیل آلودگی هوا تعطیل است، فعالیت معادن شن و ماسه متوقف خواهد بود و طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می‌شود.

«کیومرث کلانتری» مدیرکل محیط زیست استان تهران در جلسه صبح امروز ۱۵ بهمن ماه کارگروه هفتگی کاهش آلودگی هوای تهران که به دلیل وقوع پدیده وارونگی دما در تهران و افزایش غلظت آلاینده‌های هوا و پیش‌بینی شرایط پایداری جوی از سوی هواشناسی برگزار شد، مصوبات این جلسه را اعلام کرد:

بر اساس تصمیم اعضای کارگروه کلیه مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی مدارس استان به جز شهرستان‌های پردیس، فیروزکوه و دماوند برای فردا تعطیل خواهد بود.

کلانتری اعلام کرد:

اجرای طرح تردد زوج و فرد از درب منزل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران نیز از دیگر مصوبات جلسه بود.

وی افزود:

ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و توقف فعالیت‌های آلاینده برای فردا نیز به تصویب رسید.

دبیر کارگروه کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا استان تهران با بیان اینکه این تصمیمات به منظور پیش بینی اقدامات لازم برای جلوگیری از افزایش احتمالی آلودگی هوا در روزهای آینده اتخاذ شد، گفت: مقرر شد اورژانس تهران آمادگی کامل برای خدمات رسانی به شهروندان را داشته باشد.

وی افزود که تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور از دیگر موضوعات مورد تصویب در این جلسه بود.

کلانتری با اعلام ممنوعیت ورود کامیون ها برای امشب، یادآور شد:

تردد هرگونه وسائل نقلیه سنگین دود زا، فرسوده و فاقد معاینه فنی به شهر تهران تا اول اسفند ممنوع است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از شهروندان خواست تا از هرگونه تردد غیرضروری در شهر پرهیز کنند.

منبع مهرنیوز

دیدگاه  

    تبلیغات