چگونه با کودکان در سفر هوایی راحت تر سفر کنیم؟

زلیخا رحمانیان
یکشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
 چگونه با کودکان در سفر هوایی راحت تر سفر کنیم؟

اگرچه سفرهای خانوادگی بسیار لذت‌بخش است، اما گاهی سفرهای هوایی با کودکان و نوزادان می‌تواند چالش برانگیز شود تا جایی که مانع سفر خانواده‌ها می‌شود.

تعطیلات خانوادگی و گشت و گذار بسیار لذت بخش است. گاهی حتی دکترها نیز برای درمان بیماری به بیماران توصیه می‌کنند به سفر بروند و چند روزی را در آرامش کامل و در کنار خانواده بگذرانند. رفتن به سواحل، کوهنوردی، پیاده‌روی و قایق‌رانی فعالیت‌هایی خوشایند هستند که برای آرامش شما بسیار مفید هستند، اما باید بدانید که که سفر بدون برنامه نه تنها آرامشی در پی ندارد، بلکه باعث رنجش خاطر شما می‌شود؛ بنابراین قبل از رفتن به سفر و رسیدن به مقصد برنامه‌ریزی کنید. سفر برای افرادی که تاکنون با کودکان سفرنکرده اند، علی‌الخصوص در سفرهای هوایی یک چالش است، زیرا ممکن است کودکان در هنگام پرواز در هواپیما ناآرامی کنند. سعی کنید هنگام پرواز با کودکان یک بسته از وسایل پزشکی ضروری با خود به همراه ببرید.

سفر هوایی با کودکان

مشکلات متداول

کم آبی بدن

سعی کنید همیشه یک بطری آب یا نوشیدنی با خود به همراه ببرید و کودکان‌تان را به مصرف نوشیدنی‌های معمول و منظم تشویق کنید. حداقل یک بطری آب مناسب با خود به همراه ببرید و در صورت نیاز از خدمه هواپیما بخواهید آب برایتان بیاورند. اگر در قسمت امنیت فرودگاه با مشکل مواجه می‌شوید، می‌توانید پس از گذر قسمت امنیتی نوشیدنی مناسب را خریداری کنید.

سفر هوایی با کودکان

تغییر فشار در کابین هواپیما می‌تواند گوش‌های کودک شما را تحت تأثیر قرار دهد و باعث شود تجربه ناخوشایند و ترسناکی برای وی رقم بخورد. برای مقابله با این مشکل کودک خود را تشویق کنید که مقداری آب و نوشیدنی بنوشد. البته می‌توانید از شیرینی‌ها و آدامس‌های متناسب با سن کودک‌تان نیز استفاده کنید. اگر گوش کودک شما عفونت کرده است، در زمان پرواز تغییرات فشار بر روی گوش او حادتر می‌شود و باعث رنجش خاطر وی می‌شود. توصیه می‌شود در این مواقع تا بهبود کامل گوش کودک‌تان پرواز نکنید.

خوابیدن

سفر هوایی با کودکان

اگرچه صدای موتور هواپیما برای آرام کردن کودکان و به خواب رفتن آن‌ها کافی است، اما گاهی این چنین نیست. اگر کودک شما برای خوابیدن روال منظمی را دنبال می‌کند، سعی کنید در هواپیما برای او شرایط را تا جای امکان فراهم کنید، برای مثال اگر همیشه قبل از خواب موسیقی آرام‌بخشی گوش می‌کند، سعی کنید در هواپیما نیز آن آهنگ مورد نظر را برایش اجرا کنید یا اگر با اسباب‌بازی خاصی بازی می‌کند، سعی کنید با خود به همراه ببرید و در کنار کودک خود قرار دهید. زمانی که کودک وسایل و اسباب‌بازی‌هایی که در خانه با آن‌ها بازی می‌کند را در اطراف خود می‌بیند، احساس امنیت و آرامش می‌کند.

لوازم پزشکی

مقداری وسایل اضطراری پزشکی را در کیسه‌های پلاستیکی یا ظروف پلاستیکی بسته‌بندی کنید تا اگر ناخودآگاه با مشکلی مواجه شدید، بتوانید شرایط را به حالت اولیه برگردانید. این کار باعث می‌شود سفر کردن با کودکان و نوزادان با آرامش خاطر بیشتری صورت گیرد.

وسایل مورد نیاز

اقلام زیر را با خود به همراه ببرید:

  • دماسنج
  • کرم ضد عفونی‌کننده
  • قطره چکان
  • قطره بینی
  • قطره چشمی

بیمه

سعی کنید قبل از عزیمت خود را بیمه سفر کنید. بیمه سفر هزینه‌های مربوط به لغو هتل یا کنسل کردن پروازها به دلیل جراحت و بیماری را به شما برمی‌گرداند. برخی از بیماری‌های شایع که مانع پرواز کودکان شما می‌شود مواردی مانند عفونت گوش، سرخک، آنفولانزا و سرماخوردگی است.

مطالب مرتبط:

    منبع trip.ustia.org

    دیدگاه