لندن در یک نگاه

صدیقه شجاعی
یکشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
لندن در یک نگاه

لندن به لطف جاذبه‌های متعدد دیدنی و تاریخی همواره یکی از برترین شهرها در جذب گردشگر خارجی بوده است و یکی از مراکز تجاری، مالی و فرهنگی عمده در جهان به‌شمار می‌رود.

لندن (London)، پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیا است و همچنین بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در بریتانیا و بزرگ‌ترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا نیز محسوب می‌شود. این شهر اروپایی که در کنار رود تیمز قرار دارد، قدمتی دو هزار ساله دارد و تاریخ ساخت آن به دوران روم باستان برمی‌گردد. توسعه لندن از قرن ۱۹ شروع شد و امروزه این شهر مهم‌ترین شهر انگلستان به شمار می‌آید و ساختار اداری بسیار گسترده‌ای دارد.

لندن

ساکنان لندن از ۲۷۰ ملیت مختلف هستند و با بیش از ۳۰۰ زبان صحبت می‌کنند. این تنوع فرهنگی بر جنبه‌های مختلف زندگی در لندن از غذا و مد گرفته تا موسیقی تاثیر گذاشته است.

زبان رسمی مردم، انگلیسی و واحد پول‌شان پوند استرلینگ است. شهر لندن طبق آمارهای رسمی جمعیتی بالغ بر ۸,۱۳۶ نفر (در سال ۲۰۱۱) را در داخل محدوده شهری به مساحت ۱,۵۷۲ کیلومتر مربع خود گنجانده است و به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر در اتحادیه اروپا مطرح می‌شود. شهر کوچک‌تر سیتی لندن که درون لندن واقع شده، یکی از مراکز مهم مسکونی شهر لندن به حساب می‌آید و امروزه دو میلیون نفر را در خود جا داده است. مردم لندن از پیروان مسیحی، بودایی، هندو، یهودی، اسلام،‌ سیک و سایر مذاهب یا بدون مذهب هستند.

لندن

در سال ۲۰۱۶ لندن ششمین شهر گران و پرهزینه‌ی جهان برای زندگی شناخته شد و با بیش از ۷۲ میلیاردر، بیشترین میلیاردرها را میان دیگر شهرهای جهان دارد.

لندن، آب و هوای معتدل اقیانوسی دارد و تابستان‌های گرم و زمستان‌های نه چندان سرد از ویژگی‌های آب و هوای این شهر است. بنابراین، هر زمان از سال که اراده کنید، می‌توانید برای سفر به لندن برنامه‌ریزی کنید و از این بابت در طول سال هیچ محدودیتی ندارید.

این شهر یکی از قطب‌های حمل و نقل بین‌المللی در جهان و دارای پنج فرودگاه بین‌المللی است. لندن بزرگ‌ترین سیستم اتوبوس‌رانی شهری در جهان را دارد، به‌طوری که خدمات به‌صورت شبانه‌روزی توسط ۸۵۰۰ اتوبوس، بیش از ۷۰۰ مسیر و ۱۹٬۵۰۰ ایستگاه ارائه می‌شود. علاوه‌براین، یکی از مراکز تجاری، مالی و فرهنگی عمده در جهان است و تأثیر فراوانی در سیاست، آموزش و پرورش، سرگرمی، رسانه‌ها، معماری و هنر دارد.

لندن

از دیدنی های لندن می‌توان به کاخ باکینگهام، موزه بریتانیا، برج لندن، تاور بریج، ساعت بیگ بن، کلیسا وست مینستر، پارک هاید، چشم لندن، دیوار لندن، گورستان هایگیت،‌ کلیسای جامع سنت پل،‌ کاونت گاردن و موزه مادام توسو اشاره کرد که باید در تور لندن از آن‌ها دیدن کنید.

تا در لندن هستید می‌توانید اقلامی نظیر عطر و زیورآلات، شال کشمیر، چای و بیسکوییت،‌ شکلات، خرس تدی هرودز، لوازم آرایشی و بهداشتی، سوغاتی‌های خاص انگلیسی نظیر نمونه‌های مینیاتوری کاخ باکینگهام یا برج ساعت لندن را به‌عنوان سوغاتی تهیه کنید.

گالری عکس‌های لندن

مطالب مرتبط:

    منبع kojaro
    برچسب‌ها لندن

    دیدگاه