نکاتی که در مورد سفر زمینی باید بدانید

سحر مردانه
سه شنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
نکاتی که در مورد سفر زمینی باید بدانید

سفر زمینی نوعی سفر ماجراجویانه به حساب می‌آید که قطعا تجربیات خوبی در آن کسب خواهید کرد. با اینکه این نوع سفر مورد پسند همگان نیست اما با نکاتی که مطرح خواهیم کرد به ویژگی‌های مثبت آن پی خواهید برد.

سفر زمینی می‌تواند سفری پر‌هیجان و ماجراجویانه باشد، اما اگر به درستی بدانید که از فضای کوچکی که مدت زمان زیادی را در آن خواهید گذراند، چگونه استفاده کنید. ممکن است در همین فضای کوچک حتی با چندین مسافر دیگر همراه باشید، در مسیر چگونه می توانید با آن‌ها تعامل خوبی داشته باشید که هم از جاده لذت ببرید، هم تجربه خوبی کسب کنید و هم خاطره خوبی را رقم بزنید.

سفر زمینی نیز مانند دیگر سفر‌ها، آموزش‌هایی دارد که در طول مسیر دریافت خواهید کرد. مسیر، علایق و حتی مقصد در این نوع سفر برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد. بدون هیچگونه نگرانی، ماجراجویی و کسب تجربه را از همان ابتدای حرکت آغاز کنید. تجربه‌هایی که در سفر زمینی کسب خواهید کرد، تنها به این نوع سفر محدود نمی‌شود بلکه در تمامی روز‌های زندگی روزمره شما تاثیر‌گذار خواهد بود.

۱. اتفاقات برنامه‌ریزی شده نیستند، این درست‌‌ترین چیز است

سفر

به نظر می‌رسد در این سفر نداشتن برنامه دقیق برای مسیر، غذا، هزینه‌ها و فعالیت‌ها چندان مشکل‌ساز نخواهد بود. شما باید برای هر‌چیزی آماده باشید، ممکن است جاده بسته باشد و شما مجبور به عوض کردن مسیر شوید که این باعث می‌شود دیر‌تر به مقصد برسید. مهم این است که نهایتا برنامه شما به تحقق می‌پیوندد و شما به هدف اصلی خود یعنی رسیدن به مقصد مورد نظر دست می‌یابید.

اگر سفر خود را با این ذهنیت شروع کنید که هیچ اتفاق غیر‌منتظره‌ای نمی‌تواند مشکلی برای شما ایجاد کند، هم سفر آرام ‌تری خواهید داشت و هم در برخورد با مشکلات انعطاف‌پذیر‌تر خواهید بود. انعطاف‌پذیر بودن این امکان را به شما می‌دهد که با هر نوعی تغییری خود را تطبیق دهید و با مشکلات بهتر مقابله کنید.

۲. امکان نزدیک بودن ایجاد شده است

سفر

همانطور که گفتیم ممکن است در فضای کوچک خودرو با اشخاصی همسفر باشید، مهم نیست چه میزان آن‌ها را می‌شناسید، این مسئله باعث بالا رفتن میزان صبر و شکیبایی شما می‌شود. ممکن است در سفر گفت و گو‌های مفید یا حتی تنش داشته باشید؛ اما این مسائل گذرا است؛ زیرا میزان نزدیکی اجباری در خودرو میزان محبت شما و برخورد نرم‌تر با مسائل را افزایش می‌دهد. سفر زمینی فرصتی برای بر‌قراری ارتباط عمیق‌تر با دیگران است.

۳. سلیقه‌ها می‌تواند متفاوت باشد

سفر

گوش دادن به موسیقی، خوردن تنقلات و لذت بردن از جاذبه‌های اطراف جاده، مشخصه‌ی این سفر هستند؛ اما مطمئنا سلیقه تمامی افرادی که در این سفر شرکت می‌کنند با یکدیگر متفاوت است. هیچ وضعیتی بهتر از سفر زمینی طولانی نمی‌تواند زشتی و زیبایی انواع عقاید در کنار هم را به شما یادآوری کند. به جای ناراحتی سعی کنید از نظرات خوب استقبال کنید و به علایق یکدیگر احترام بگذارید.

۴. مهم است که از سکوت لذت ببرید

سفر

در طول مسیر مکالمات خنده‌دار، روشن‌فکرانه و تحسین‌بر‌انگیز زیادی خواهید داشت؛ اما در میان آن‌ها فرصتی برای لذت بردن از سکوت مطلق نیز فراهم خواهد شد. این سکوت ممکن است حس و حال خوب شما را تقویت کند تا برای ادامه سفر مصم‌تر قدم بر‌دارید.

۵. در مسیر‌های جذاب حرکت کنید

سفر

مطمئنا بزرگ‌راه‌ها، راه امن‌تر و سریع‌تری خواهند بود؛ اما جذابیت جاده‌های معمولی را ندارند. اگر برنامه و زمان سفر به شما اجازه می‌دهد، گاهی به جای جاده‌های اصلی، از جاده‌های محلی استفاده کنید. به اطراف شهر‌های کوچک بروید و از دیدن مناظر بومی لذت ببرید. سفر فقط رفتن از نقطه‌‌ای به نقطه دیگر نیست، مسیر سفر و تجربه‌هایی که در آن کسب خواهید کرد از مقصد مهم‌تر است.

۶. فرصت‌های عکس انداختن را از دست ندهید

سفر

یکی از بهترین مزیت‌های سفر با خودرو این است که در هر زمانی و هر جایی که بخواهید می‌توانید توقف کنید. این آزادی به شما این امکان را می‌دهد که از فرصت‌‌های فوق‌العاده برای گرفتن عکس استفاده کنید. در نهایت آلبوم عکسی که از سفر زمینی خواهید داشت، تمام خاطرات زیبای سفر را برای شما زنده خواهد کرد؛ زیرا هیچ موقعیت، منظره و جاذبه گردشگری را از دست نداده‌اید.

۷. چمدان سبک و کوچکی همراه داشته باشید

سفر

متاسفانه این درس را باید طی سفر‌های متعدد و تجربه‌هایی که کسب می‌کنید یاد بگیرید. بار‌ها گفته‌ایم که در هر سفری، داشتن چمدان سبک‌تر بهتر خواهد بود و قطعا خود شما نیز به این موضوع رسیده‌اید که همیشه در طول سفر از بیشتر وسایلی که همراه دارید، استفاده نمی‌کنید. در خودرو نیز جای زیادی برای گذاشتن وسایل چندین نفر نیست، پس چمدان کوچک‌تری بردارید و فقط وسایل ضروری برای سفر چند روزه را انتخاب کنید.

۸. بهترین تجربه‌ها را کسب کنید

سفر

هیچ چیزی در سفر قابل پیش‌بینی نیست، لحظاتی وجود دارند که شما هیجان‌زده می‌کنند، برخی لحظات شما را شگفت‌زده می‌کنند، از لحظات خنده‌‌دار و خسته‌کننده هم نمی توان به سادگی گذشت؛ اما نکته مهم در این میان، این است که تمامی لحظات را با آغوش باز بپذیرید. اتفاقات را با ملایمت دنبال کنید و از آن‌ها تجربه کسب کنید. تمامی لحظات این سفر، چه تلخ و چه شیرین، تجربیاتی هستند که در آینده به داستان‌های شنیدنی تبدیل خواهند شد.

۹. از نقشه استفاده کنید

سفر

برخی از ماجرا‌ها در سفر زمینی اجتناب‌ناپذیر هستند، مثلا ممکن است مسیری را اشتباه بروید پس راه برگشت به مسیر اصلی مهم است. وجود نقشه در این لحظه بسیار مهم است؛ زیرا شما را از سردر‌گمی نجات می‌دهد و از رقم خوردن خاطره‌ای تلخ جلوگیری می‌کند. استفاده درست از نقشه در طول مسیر برای بررسی جاده و رسیدن راحت‌تر به مقصد بسیار مهم است.

۱۰. ماهیت سفر زمینی را بشناسید

سفر

تعیین مقصد در سفر زمینی تنها به این دلیل است که سفر را آغاز کنید. زمانی که در مسیر قرار می‌گیرید، دیگر به اندازه‌ی ابتدا نگران نیستید بلکه می‌خواهید از زمانی که در جاده با رانندگی و گفت و گو سپری می‌کنید، فقط لذت ببرید. ما تضمین می‌کنیم که به یاد ماندنی‌ترین خاطرات شما در این نوع سفر، به جای مقصد در مسیر رقم خواهد خورد به همین دلیل است که سفر زمینی بهترین راه برای دیدن جهان است.

مطالب مرتبط:

    منبع whenonearth
    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه