طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تصویب شد

نیکی قره گوزلویان
چهار شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تصویب شد

نمایندگان مجلس با ۱۵۹ رای موافق از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر، با تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه موافقت کردند.

بررسی گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح یک فوریتی تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دستورکار جلسه روز چهارشنبه، ۷ آذر ۹۷ قرار داشت.

نمایندگان مجلس در این جلسه به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده واحده این طرح با ۱۵۹ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۱۴ رای نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این گزارش در ماده اصلاحی آمده است که از تاریخ تصویب این قانون، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تمامی اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات با رعایت بند (د) ماده (۲۹) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند (الف) ماده (۲۸) قانون برنامه ۵ ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی، به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل می‌گردد. هزینه ناشی از تغییر عنوان دستگاه از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تامین می‌شود.

منبع عکس: خبرگزاری انتخاب

دیدگاه