مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از قدیمی‌ترین موسسات مهاجرتی در ایران است که بیشترین تعداد ویزاهای اقامتی از کشورهای معتبر جهان مخصوصا کشورهای درجه یک اروپایی مانند آلمان، اتریش، سوئد، سوئیس، نروژ، دانمارک، فنلاند و... و بیشترین تعداد کارت اقامت و ویزا را از بهترین کشور مهاجرتی یعنی کانادا دارد.

اگر فردی قصد سفر به کشورهای اروپایی را داشته باشد اول باید به این نکته دقت کند که به علت اینکه کشورهای اروپایی مهاجرپذیر نیستند و اقامت دائم این کشورها فقط از طریق کار کردن و پرداخت بیمه مالیات از حقوق اتفاق می‌افتد؛ پس شخص قطعا باید کشورهایی از اروپا را به‌عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کند که از نظر اقتصادی بسیار قوی هستند. کشور آلمان به‌عنوان غول صنعتی اروپا و داشتن وضعیت طلایی اقتصاد رو به رشد و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری که از هر ۳ نفر ۲ نفر مشغول به کار هستند و همچنین ارائه‌ی ویزای کار به افراد بدون نیاز به مدرک زبان و کارفرما، دارای متقاضی بی‌شماری برای مهاجرت است.

از نظر تحصیلی هم کشور آلمان به‌عنوان بهترین مقصد نیز شناخته می‌شود؛ زیرا این کشور دارای سیستم آموزشی رایگان است و خیلی از افراد، متقاضی تحصیل در این کشور هستند.

در مقاله زیر که به موسسه سفیران سروش سعادت اختصاص دارد، ما سعی کرده‌ایم راه‌های مهاجرت به آلمان را به‌صورت مختصر توضیح دهیم تا شما عزیزان متناسب با شرایطتان از ویزاهای طلایی کشور آلمان برخوردار شوید.

آشنایی با آلمان

پایتخت این کشور برلین است. آلمان از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار عالی قرار دارد؛ زیرا با بهترین کشورهای اقتصادی نیز همسایه است. آلمان از سمت شمال با دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از سمت جنوب با اتریش و سوئیس و همچنین غرب با فرانسه، لوگزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز است. همین امر موجب شده تا رفت و آمد به این کشورها راحت باشد. حتی برای سرمایه‌گذاری و واردات صادرات.

مهاجرت به آلمان

از دیگر شرایطی که باع شده تا افراد خواهان کشور آلمان باشند، وضعیت عالی آب و هوایی این کشور است؛ زیرا دارای آب و هوایی با بادهای معتدل و خنک غربی و پوشش جنگلی بسیار است.

ویزای کار آلمان به‌عنوان بهترین نوع ویزا

از مهم‌ترین ویزاهایی که افراد اکثرا برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، ویزای کار است. کشور آلمان هم همیشه اولویت اول انتخاب افراد برای کار بوده است؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که اخذ ویزای کار در کشورهای اروپایی با داشتن کار فرما (JOB OFFER) اتفاق می‌افتد؛ اما این بسیار سخت و اکثرا نشدنی است؛ زیرا اگر کارفرمایی بخواهد از یک فرد ایرانی دعوت به همکاری کند باید عنوان شغلی مربوطه را ۳ ماه داخل آلمان آگهی کند. سپس ۳ ماه دیگر در بقیه کشورهای اروپایی آگهی کند؛ اگر کسی پیدا نشد، عنوان شغلی به فرد ایرانی برسد. از آن جایی که مشخص است قطعا این مورد دور از ذهن و غیر واقعی است که با جمعیت بالای کشور آلمان و دیگر کشورهایی اروپایی یک نفر برای عنوان شغلی مربوطه پیدا نشود پس در نتیجه دریافت ویزای کار مستقیم بسیار سخت است.

نکته مهم: ویزای جستجوگر کار آلمان (job seeker) بدون نیاز به مدرک زبان و بدون نیاز به داشتن کارفرما

این ویزا به ویزای طلایی کشور آلمان معروف است و با داشتن پارامترهای خاص مانند مواردی که در ادامه می‌آیند، به مدت ۶ ماه زمان دارید تا دنبال کار بگردید. زمانی که موفق به پیدا کردن کار شوید و با کارفرما قرارداد ببندید، قادر هستید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل و بلو کارت آلمان را دریافت کنید.

 • شرایط سنی مناسب
 • داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز سفارت
 • داشتن سابقه کار مرتبط و مورد قبول سفارت
 • دانش زبان
 • داشتن انگیزه نامه مناسب (موسسه سفیران سروش سعادت شما را در این امر مهم راهنمایی می‌کند)

برای اطلاعات بیشتر در مورد این فرصت طلایی می‌توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

ویزای تحصیلی کشور آلمان از دیگر ویزاهای پرطرفدار این کشور است و اکثرا در مقاطع دانشگاهی، به علت امکان تحصیل رایگان، افراد به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ اما موضوعی که کمی این ویزا را سخت کرده این است این است که دانشگاهای رایگان این کشور اکثرا به زبان آلمانی هستند و افراد برای پذیرش باید حداقل مدرک زبان سطح B1 به بالا را داشته باشند (اگر گرفتن این مدرک برای شخصی در کشور خودش سخت و زمان‌بر است، موسسه سفیران سروش سعادت، پلی برای اخذ مدرک زبان B1 آلمانی در شنگن برای رسیدن به تحصیل رایگان اروپا به شما ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس حاصل فرمایید) و در دانشگاهای خصوصی و نیمه خصوصی داشتن مدرک زبان آیلس ۶ به بالا نیز مورد قبول است.

ویزای تحصیلی کشور آلمان در یک نگاه

 • شهریه: در اکثر ایالت ها به‌صورت رایگان
 • امکان دریافت بورس: خیر (مگر پس از گذشت چند ترم در خود کشور آلمان)
 • مدرک زبان مورد نیاز: دانشگاهای رایگان سطح B1، دانشگاهای خصوصی آیلتس ۶
 • امکان اخذ ویزای همراه: به صورت همزمانی وجود ندارد
 • امکان دریافت ویزای کار پس از تحصیل: وجود دارد
 • دریافت اقامت پس از تحصیل: در صورت پیدا کردن شغل
 • امکان سفر به کشورهای شنگن: وجود دارد

  مهاجرت به آلمان

بعد از ویزاهای کم هزینه بالا، طبق آمار دیده شده که خیلی از افراد مسن یا بازنشسته، خواهان مهاجرت به آلمان هستند که به این افراد ویزاهای سرمایه‌گذاری آفر داده می‌شود؛ اما موضوع مهم این است که ویزای سرمایه‌گذاری نیازمند مبالغ بسیار بالا و تمکن مالی بسیار خوب است و از همه بیشتر، افراد خواهان ثبت شرکت با مبلغ ۲۵ هزار یورو در این کشور هستند که نوعی ثبت شرکت به صورت استخدامی است، نیازمند طرح تجاری نیست و افراد بر اساس مهارتی که دارند می‌توانند این شرکت را به ثبت رسانده و از اعضای خانواده خود نیز به جای تبعه آلمانی استخدام کنند.

بعد از ویزاهای بالا گاهی دیده شده اشخاص خواهان ازدواج با تبعه آلمانی هستند. در این روش شخصی که تبعه آلمان هست و می‌خواهد با یک فرد خارجی ازدواج کند، باید ثابت کند هزینه‌های اولیه برای امرار معاش دو نفر را دارد که این مورد با داشتن کفاف حقوق ماهیانه برای دو نفر و منزل مسکونی و حساب بانکی و... ثابت می‌شود تا نشان داده شود برای تامین آن‌ها نیازی به کمک دولت ندارد و فرد خارجی هم حتما باید حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح A1 را نیز داشته باشد.

از آن جایی که سیستم تولد کشور آلمان بر اساس سیستم خون است، یعنی اگر فردی بخواهد از طریق تولد به اقامت و تابعیت این کشور برود، باید از پدر و مادر آلمانی متولد شده باشد، در نتیجه این ویزا متقاضی زیادی ندارد.

از دیگر راه‌های مهاجرت به آلمان البته آخرین راه، ویزای توریستی است که البته به دلیل اینکه اکثرا تایپ این ویزا c و کوتاه مدت است، متقاضی کمتری دارد؛ اما نکته‌ای که باید دقت شود این است که شخص حتما باید در سفارت کشور آلمان نظر آفیسر را در باب اینکه پس از ورود به آلمان به کشور مبدا خودش باز می‌گردد، جلب کند که آفیسر فکر نکند فرد می‌خواهد در کشور مقصد پناهنده شود و ویزای توریستی فرد را ریجکت کند. پس در نتیجه فرد باید حتما با وکیل پروسه خود را اقدام کند تا آفیسر به پناهندگی فکر نکند.

همان طور که در بالا ذکر شد راه‌های مهاجرت به آلمان زیاد هستند؛ اما اینکه افراد چه راهی را انتخاب کنند که از ریسک پایین برخوردار شوند باید حتما در این راه با وکیل مشورت کنند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن وکلای مجرب در زمینه مهاجرت به آلمان شما را یاری می‌کنند.

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها تبلیغات

  دیدگاه