هزینه سفر به اهواز چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
دوشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
هزینه سفر به اهواز چقدر است؟

اهواز از شهرهای جنوبی ایران است که هزینه سفر به آن، با توجه به طیف وسیع قیمت‌ها،‌ می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد.

اهواز از جمله شهرهای قدیمی ایران است که رود کارون، بزرگترین رود ایران، از میان آن می‌گذرد. در سفر به اهواز شما می‌توانید از طولانی‌ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه دیدن کرده و فلافل اهوازی را با بهترین کیفیت خود تجربه کنید. هزینه سفر به اهواز، با توجه به طیف وسیع قیمت‌ها بسیار متفاوت است. از این حیث، حق انتخاب شما در گزینش هتل، رستوران، حمل و نقل و دیدنی‌های اهواز بسیار گسترده خواهد بود.

هزینه سفر به اهواز

هزینه سفر به اهواز

از شهر تهران تا اهواز حدود ۸۲۰ کیلومتر مسافت است، که این مسیر به‌وسیله خودوری شخصی حدود ۱۰ ساعت به طول می‌انجامد. هزینه بنزین خودوری شما به عوامل مختلفی از جمله نوع خودرو، میزان مصرف بنزین و روشن بودن کولر بستگی دارد، که به این ترتیب، در سفر از تهران به اهواز، هزینه بنزین شما حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد شد.

اگر قصد داشته باشید این سفر را به‌وسیله اتوبوس انجام دهید، هزینه بلیط اتوبوس شما حدود ۸۵ هزار تومان خواهد بود. لازم به ذکر است که خرید اینترنتی و پیش از موعد بلیط، می‌تواند هزینه این بلیط را تا ۷۵ هزار تومان کاهش دهد.

خوشبختانه شهر اهواز نه‌تنها از مسیر راه‌آهن برخوردار است، بلکه دارای ۱۱ ایستگاه بامدژ، میاندشت، مجتمع فولاد خوزستان، قدس، کارون، اهواز، نظامیه، خسروی، آهور، شهید حمید موسوی و منصوری است. هزینه بلیط قطار برای هر نفر از ۶۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان متغیر است.

این طیف متفاوت قیمت‌ها در بلیط هواپیمای تهران به اهواز نیز به چشم می‌خورد. برای خرید بلیط هواپیما در این مسیر، شما از ۱۶۰ هزار تومان تا ۲۸۰ هزار تومان، حق انتخاب خواهید داشت. مدت زمان این پرواز نیز حدود یک ساعت است.

هزینه سفر به اهواز

متوسط هزینه اقامت در اهواز

شهر اهواز دارای انواع هتل‌ها از ۵ ستاره تا ۲ ستاره است. بنابراین شما می‌توانید برای اقامت در این شهر، هتل متناسب با بودجه و سلیقه خود را به‌راحتی انتخاب کنید. هزینه اقامت در هتل‌های اهواز در گران‌ترین حالت ۳۶۰ هزار تومان، و در ارزان‌ترین حالت، ۱۲۰ هزار تومان، به‌ازای دو نفر خواهد بود.

هزینه سفر به اهواز

متوسط هزینه خورد و خوراک در اهواز

تنوع رستوران‌ها در شهر اهواز، می‌تواند طیف وسیعی از انواع غذاها را برای شما فراهم کند. این رستوران‌ها که از فست‌فود تا غذاهای سنتی را دربر می‌گیرند، برای هر وعده غذا بین ۲۰ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان برای هر نفر و بسته به نوع سفارش، هزینه خواهند داشت. همچنین، هزینه غذای شما در صورت سفارش پیش غذا، نوشیدنی و دسر افزایش پیدا می‌کند.

هزینه سفر به اهواز

هزینه حمل و نقل در اهواز

نرخ کرایه تاکسی در اهواز در سال جاری، برای مسیرهای مختلف از ۱۲۰۰ تومان تا ۲۶۰۰ تومان متفاوت است. اما شما می‌توانید در برخی مسیرها از اتوبوس‌های داخل شهری که هزینه کمتری دارند نیز استفاده کنید.

هزینه سفر به اهواز

هزینه بازدید از دیدنی‌های اهواز

تعدای از جاذبه‌ها و دیدنی‌های اهواز را پل‌های معروف این شهر روی رود کارون تشکیل می‌دهند، که بازدید از آن‌ها رایگان خواهد بود. اما پیشنهاد می‌شود علاوه بر بازدید از چند مکان تاریخی، از لشکرآباد (بازار فلافل اهواز) و بازار کاوه نیز دیدن کرده و بودجه‌ای جداگانه‌ را به این بخش‌ها اختصاص دهید.

هزینه سفر به اهواز

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در اهواز

با توجه به طیف متفاوت قیمت‌ها در شهر اهواز، امکان سفر دلخواه برای بسیاری از مسافران فراهم خواهد شد. به این ترتیب، سفر یک روزه به اهواز در ارزان‌‌ترین حالت خود (استفاده از اتوبوس برای رفت و برگشت) حدود ۶۰۰ هزار تومان برای دو نفر هزینه خواهد داشت. اگر قصد انجام سفری راحت‌‌تر را داشته باشید (اقامت در هتل ۵ ستاره و استفاده از هواپیما در رفت و برگشت) این سفر دو نفره برای شما حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

هزینه سفر به اهواز

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در اهواز

سفر سه روزه به اهواز می‌تواند سفری به‌یادماندنی و خاطره‌انگیز برای شما باشد، که در ارزان‌ترین حالت برای شما حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در گران‌ترین حالت، دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزار تومان هزینه خواهد داشت. این محاسبات، به‌ازای دو نفر و با معیارهای ذکر شده در مورد فوق انجام شده است. همچنین، در سفر به اهواز، فرصت خرید سوغات این شهر را از دست ندهید.

سوغات اهواز

منبع عکس: گوگل مپ

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها هزینه سفر اهواز

    دیدگاه