مراغه مستعد تبدیل به قطب گردشگری شمال غرب

طیبه فلاحتی
پنجشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
مراغه مستعد تبدیل به قطب گردشگری شمال غرب

شهرستان مراغه می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به قطب گردشگری و اقتصادی در شمال‌غرب کشور تبدیل شود.

حمید شکری، فرماندار مراغه، با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی در این شهرستان بیان کرد که شهرستان مراغه دارای ۵۳۰ اثرتاریخی و گردشگری ثبت شده است که می‌توان مراغه را به قطب گردشگری در شمال‌غرب کشور با استفاده از این پتانسیل تبدیل کرد.

شکری افزود:

زمینه برای ایجاد گردشگری در شمال‌غرب کشور با وجود آثار تاریخی و طبیعی در این شهرستان فراهم شده و همه دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا و برای رسیدن به این هدف بزرگ که موجب رونق اقتصادی و گردشگری در این شهرستان خواهد شد همکاری‌های لازم را با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داشته باشند.

فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان گفت که می‌توان این شهرستان را در منطقه با استفاده از ظرفیت‌های مهم بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به یک شهر گردشگری تبدیل کرد.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری این شهرستان به گفته این مقام مسئول در حوزه گردشگری ایجاد مراکز گردشگری و اسکان برای مسافران بوده که باید دستگاه‌های اجرایی در راستای تبریز 2018 اقدامات لازم را انجام دهند.

شکری در ادامه سخنان خود گفت که کارگروه‌های تخصصی در این شهرستان می‌تواند زمینه را برای توسعه بخش گردشگری با جذب سرمایه‌گذار و به دنبال آن ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان جویای کار را در این شهرستان با استفاده از حرکت‌های غیردولتی و غیرانتفاعی فراهم کند.

به گفته ایشان در این کارگروه‌های تخصصی و انجمن‌ها، بکارگیری رویکرد پروژه محور موجب تقویت سرمایه‌گذاران به مشارکت در طرح‌های گردشگری این شهرستان می‌شود.

توسعه گردشگری در مراغه براساس گفته ایشان نیازمند مشارکت مردم و بخش خصوصی است

حمید شکری در ادامه با اشاره به تدوین طرح جامع گردشگری با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و میراث فرهنگی در این شهرستان بیان کرد:

با هدف شناسایی نقاط مهم گردشگری و ایجاد و احداث مراکز خدماتی برای گردشگران در مراغه طرح جامع گردشگری تدوین می‌شود.

به گفته ایشان تدوین طرح جامع گردشگری، موجب تسریع بخشیدن به تعریف طرح‌های اولویت‌دار در این بخش توسط هیئت امنا و کارگروه گردشگری در مرکز حمایت از سرمایه‌گذاری روند جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی در این بخش می‌شود.

فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های مهم گردشگری در این شهرستان بیان کرد که شهرستان مراغه دارای آثار تاریخی و گردشگری فراوانی بوده و توسعه آن نیازمند مشارکت کلیه دستگاه‌های اجرایی و مردم است

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه