چهار کشتی کروز بسیار بزرگ به صورت همزمان به بندر رشید دبی رسیدند

نگین توکلی
سه شنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
چهار کشتی کروز بسیار بزرگ به صورت همزمان به بندر رشید دبی رسیدند

در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، چهار کشتی کروز با مجموع ۲۱۴۱۱ نفر گردشگر و ۳۸۴۹ نفر از کارکنان، به صورت همزمان به بندر رشید در دبی رسیدند.

اسکله ساحلی بندر رشید در دبی در روز جمعه، ۲۹ دسامبر ۲۰۱۷ (۸ دی ۱۳۹۶) به صورت همزمان، میزبان ۴ کشتی کروز عظیم‌الجثه بود: کشتی کروز آیدا استیلا (Aida Stilla)، مین چیف ۵ (Main Chef 5)، ام‌اس‌سی اسپلندیدا (MSC Splendida) و کاستا مدیترانه (Coasta Mediterrania).

این اولین بار است که این بندر در یک روز، میزبان ۴ کشتی کروز با یکدیگر است. این موضوع نشان از آمادگی امارات متحده عربی برای روبه‌رویی با بخش گردشگری کروز و هدف آن‌ها در سال ۲۰۲۰ برای یک میلیون نفر گردشگر، دارد.

دبی

مجموعا بر روی این ۴ کشتی کروز، ۲۱۴۱۱ نفر توریست و ۳۸۴۹ خدمه، سوار بوده‌اند.

امارات متحده عربی، تبدیل به یکی از قطب‌های اصلی گردشگری کروز شده است و در فصل اخیر ۲۰۱۶-۲۰۱۷ که از آخرین اکتبر آغاز شد و تا آوریل آینده ادامه خواهد داشت، میزبان ۱۵۷ کشتی کروز بوده است.

این آمار به معنای رشد ۱۳ درصدی نسبت به فصل گذشته با ۱۳۳ کشتی کروز است. تعداد گردشگران کشتی‌های کروز، با رشد ۱۵ درصدی به ۶۵۰ هزار نفر در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ رسیده است (این عدد در فصل گذشته ۵۱۶۴۷۰ نفر بوده است).

محمد المنائی، رییس تفرجگاه ساحلی P&O و مدیر اجرایی مینا رشید، به این نکته اشاره کرد که دریافت ۴ کشتی کروز در یک روز، نشان از توانایی بندرگاه برای رویارویی با رشد گردشگری کروز در دبی دارد و گفت:

بندرگاه توانایی میزبانی از ۹ کشتی کروز به صورت همزمان در اسکله ۱۹۰۰ متری و ظرفیت ۱۸ هزار توریست ار ترمینال‌های ۲ و ۳ را دارا است.

وی افزود:

ترمینال کروز ۳، بزرگ‌ترین ترمینال کشتی کروز در سطح جهانی است و ظرفیت آن برای پذیرش ۱۴ هزار نفر مسافر و محوطه‌ای با مساحت ۱۲۵ هزار متر مربع، مهیا شده است.

مطالب مرتبط:

    منبع traveldailynews

    دیدگاه