رونمایی از اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تهران همزمان با روز هوای پاک

سیامک احدی
پنجشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
رونمایی از اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تهران همزمان با روز هوای پاک

اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی و بازدید از اماکن تاریخی تهران، روز جمعه ۲۹ دی همزمان با روز هوای پاک با حضور مدیران شهری رونمایی خواهد شد.

«نصراله آبادیان» شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که بخشی از حصار ناصری، طهران قدیم و بسیاری از آثار و ابنیه تاریخی شهر تهران که بیانگر هویت، معماری، هنر و تاریخ پایتخت ایران است؛ در محدوده منطقه ۱۱ قرار گرفته؛ گفت:

توجه به حوزه گردشگری، حفظ میراث فرهنگی و نیز بستر سازی برای رونق این مهم در اولویت برنامه های شهرداری منطقه ۱۱ است.

آبادیان افزود که در همین راستا برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با ۲۹ دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.

به گفته آبادیان پیش از این ۴ مسیر گردشگری در منطقه ۱۱ طراحی شده بود؛ اما این نخستین بار است که در شهر تهران گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تعریف می شود.

وی بیان کرد:

طی ماه‌های آینده در این محدوده تورهای گردشگری برگزار خواهیم کرد و تلاش ما این است که امسال با بهبود خدمات، تورهای گردشگری را با مزیت بیشتری نسبت به سال‌های قبل برگزار کنیم و شرایط بازدید شهروندان از مکان‌های تاریخی را تسهیل بخشیم.

بر اساس این گزارش اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی شهر تهران شامل بازدید از میدان تاریخی حسن‌آباد، موزه ثبت احوال، خانه و موزه مقدم، خانه پروفسور عدل، موزه قرآن کریم، میدان حر و خانه تیمور تاش (موزه جنگ) می‌شود.

مطالب مرتبط:

    منبع مهرنیوز

    دیدگاه