راه اندازی چت بات پویا به نام فایا توسط اتاوا توریسم

زینب موحدی
سه شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
راه اندازی چت بات پویا به نام فایا توسط اتاوا توریسم

اتاوا توریسم برای ترویج گردشگری در این شهر، به استفاده از فناوری‌های تعاملی روی آورده است تا مسافران را به بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهر تشویق کند.

سایت اتاوا توریسم، یک دستیار گردشگری جدید به نام فایا (Faya) راه‌اندازی کرده که چت‌باتی با رویکرد آموزشی است. فایا یک رویکرد جدید، تعاملی و سرگرم‌کننده است که برای بازدید از موزه‌ها، مکان‌های فرهنگی و فعالیت‌هایی که در فضای باز شهر اتاوا اتفاق می‌افتد، استفاده می‌شود.

اکنون که مسافران به لطف شرایط جدیدی که تلفن‌های همراه فراهم آورده‌اند، امکان مسافرت‌های خارجی کم‌هزینه را دارند، سرویس‌های جدید و نوآورانه به کمک آن دسته از مسافرانی آمده است که در پی کشف نقاط مختلف پایتخت کانادا هستند.

فایا از کاربران دعوت می‌کند که به یک جاذبه‌ی گردشگری (مانند یک موزه) بروند و به محض رسیدن به آنجا با استفاده از فیس‌بوک مسنجر، اقدام به انجام فعالیت‌هایی (مانند پیدا کردن یک نمایشگاه جدید) کنند که فایا از آن‌ها می‌خواهد.

مسافران برای مشارکت در برنامه‌های فایا، فقط باید پیامی به او ارسال کنند و مکان خود را با آن به اشتراک بگذارند. سپس کاربر لیستی از نزدیک‌ترین موزه‌ها یا سایت‌های میراث ملی را به همراه راهنمایی‌های لازم دریافت می‌کند تا به بازدید از آن‌ها بپردازد.

فایا، کارهای مختلفی را به عهده‌ی بازدیدکنندگان می‌گذارد تا انجام دهند. کاربران، در حین انجام کاری که از آن‌ها خواسته شده است، باید عکس یا ویدیویی از خود بگیرند، مثلا زمانی که کنار یک دایناسور ایستاده‌اند یا زمانی که در حال اسکیت‌سواری روی یکی از چند میدان یخی شهر هستند، از خودشان سلفی بگیرند و آن را با برنامه به اشتراک بگذارند تا یک نشان منحصربه‌فرد از آن دریافت کنند.

اتاوا

هدف از این کار، کاوش در شهر اتاوا و دریافت هرچه بیشتر نشان‌هایی است که به کاربران برنامه داده می‌شود.

مکان‌هایی که در حال حاضر در این برنامه گنجانده شده‌اند، عبارت هستند از پارلمان نمادین هیل و سایر موزه‌های ملی شهر اوتاوا؛ قرار است که گزینه‌های دیگری هم به این لیست اضافه شوند.

در صفحه‌ی فیس‌بوک اتاوا توریسم اسیستانت (Ottawa Tourism Assistant) می‌توان به فایا دست یافت.

مایکل کراکات، رئیس گردشگری اتاوا، می‌گوید:

اتاوا توریست، مشتاقانه خواهان انجام برنامه‌های مشارکتی با جاذبه‌های گردشگری، کسب‌وکارهای محلی، MC2 و شرکت‌های فنی و نوآور محلی برای معرفی فایا به ساکنان اتاوا و بازدیدکنندگان این شهر است.

این ابتکار اجتماعی باعث تغییر نگاه مردم به جاذبه‌های اتاوا می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند که به قلب میراث فرهنگی کانادا دست یابند.

اتاوا، پایتخت کانادا و شهری کاملا پویا و فعال با جمعیتی بیشتر از یک میلیون نفر است.

این شهر که در انتاریو و در مرز کبک واقع شده است، منطقه‌ای است که در خیابان‌های آن هم به زبان انگلیسی صحبت می‌شود و هم به زبان فرانسوی؛ در این شهر می‌توانید میراث با شکوه کانادا را در سایت‌های معتبر ملی و مکان‌های تاریخی معروف مشاهده کنید.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه