قوانین سختگیرانه جدید عربستان برای سفر زنان به این کشور

سیامک احدی
یکشنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰
قوانین سختگیرانه جدید عربستان برای سفر زنان به این کشور

مسئولان کشور عربستان سعودی قوانین سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با صدور ویزای گردشگری برای زنانی که می‌خواهند به عربستان سفر کنند، وضع کردند.

نمایندگان وزارت کشور و امور خارجه عربستان به همراه اعضای کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور با تشکیل جلسه‌ای پیش‌نویس قوانین و مقررات ورود به عربستان را ارائه دادند و بر اساس قوانین جدید زنان توریست زیر ۲۵ سال برای ورود به کشور عربستان باید حتما همراه یکی از اعضای خانواده باشند و زنان بالای ۲۵ سال نیز برای اخذ ویزای گردشگری عربستان می‌بایست عضو گروه‌های گردشگری مورد تائید آژانس‌های توریستی باشند.

همچنین آژانس‌های گردشگری خارجی باید از سوی مقامات مربوطه آن کشور مجوزهای لازم را دریافت باشند و آژانس ملی عربستان و یا آژانس‌های توریستی عربستان نیز باید از سوی کمیسیون گردشگری و میراث ملی این کشور مجوز دریافت کنند.

بر اساس این قوانین جدید ویزاهای گردشگری تنها زمانی صادر می‌شوند که تاریخ، مدت زمان اقامت و برنامه توریستی به‌صورت واضح مشخص شده باشند و گردشگران باید به قوانین، سنت‌ها و رسم و رسوم محلی عربستان احترام بگذارند.

در صورتی که یک توریست برای مدت بیش از ۲۴ ساعت گم شده باشد، راهنمای تور باید گزارش اعلام مفقودی اعلام کند.

همچنین در صورتی که یک آژانس مسافرتی یک تور را با ۱۰۰ و یا تعداد بیشتری گردشگر پس از صدور ویزا برای آن‌ها لغو کند، این اقدام به وزارت کشور و همچنین وزارت امور خارجه عربستان گزارش می‌شود و فعالیت آژانس مربوطه در داخل خاک عربستان ممنوع خواهد شد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه