ویزای شینگن، معرفی و چگونگی اخذ آن

بخش تبلیغات
یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
ویزای شینگن، معرفی و چگونگی اخذ آن

کشورهای اروپایی طبق قراردادی در سی سال پیش پذیرفتند که تمام اتباع کشورهای اروپایی بدون ویزا بتوانند وارد این کشورها شوند که به آنها حوزه شینگن می‌گویند.

مقاله‌ مرتبط:

حدود سی سال پیش کشورهای اروپایی طی یک قرارداد پذیرفتند که تمامی اتباع کشورهای اروپایی بتوانند بدون ویزا به این کشورها وارد شوند که مشکلات بین مرزی برای رفت و آمد به حداقل برسد. یعنی اگر از هرکدام از این کشورها که اسمشان در انتهای متن قید شده ویزای شینگن بگیرید، به راحتی می‌توانید در مدت اعتبار ویزا که معمولا سه ماه است به بقیه کشورها هم بدون نیاز به ویزا سفر کنید.‌

بیست و شش کشور عضو این محدوده عبارتند از: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.

در نظر داشته باشید که یک سری از کشورهای اروپایی در این محدوده نیستند؛ مثل: انگلیس، کرواسی، اوکراین، صربستان، رومانی، بلغارستان و…

ویزای شینگن چیست؟

چند نوع ویزای شینگن داریم؟

بسته به اینکه چه هدفی از وارد شدن به حوزه‌ی شینگن دارید، چهار نوع ویزا صادر می‌شود: یعنی داخل ویزا در قسمت نوع ویزا یک حرف از حروف زیر درج می‌شود:

ویزای A – که ویزای ترانزیت است. یعنی مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می‌تواند داخل یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز را عوض کند و از حوزه‌ی شینگن خارج شود.

ویزای B – که ویزای عبور گفته می‌شود. یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان جایی برای عبور استفاده کند تا از طریق زمینی خودش را به کشوری در خارج از محدوده‌ی شینگن برساند.

ویزای C –   که ویزای توریستی بوده و مورد درخواست اکثر ایرانی‌ها است.

ویزای D – که ویزای بلندمدت است و معمولا تاجران و بازرگانان و بیزینس‌من‌ها از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طی سال چندین بار به شینگن سفر کنند.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید برای تحصیل، یا اشتغال، یا ازدواج با فرد اروپایی اقدام کنید این ویزا شامل حال شما نمی‌شود.

اخذ وقت سفارت یونان چگونه است؟

شما می توانید برای اخذ وقت سفارت یونان، از خدمات مجموعه ویزا پارت استفاده کرده و از جدیدترین روش برای تعیین وقت سفارت استفاده کنید، زیرا امروزه برای دریافت وقت سفارت، دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری و قرار گرفتن در صف‌های طولانی نیست.

اخذ وقت سفارت ایتالیا چگونه است؟

یکی از انواع ویزاهای موجود، ویزای توریستی است. ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری در کشور ایتالیا، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. توجه کنید که با دریافت ویزای توریستی ایتالیا به شما مجوز کار داده نمی‌شود و برای اشتغال در ایتالیا، نیاز به صدور مجوز کار دارید.

مجموعه ویزا پارت در اسرع وقت، اقدام به دریافت وقت سفارت کشورهای عضو شینگن می‌نماید. شما عزیزان می توانید با شماره‌های ۸۶۰۴۳۲۱۹، ۸۶۰۴۴۳۹۵ و ۰۹۰۳۱۹۹۱۷۱۲ تماس حاصل فرمایید.

اجازه بدهید تکرار کنم که ویزای شینگن فقط برای یک مدت کوتاه ۹۰ روزه صادر می‌شود. برای گرفتن ویزایی غیر از شینگن باید به سفارت‌های مربوط به هر کشوری مراجعه کنید چون شرایط هر کشور با دیگری فرق می‌کند.

تعیین وفت سفارت ایتالیا را از ویزا پارت درخواست نمایید.

ویزا یونان

مراحل اخذ وقت سفارت کشور یونان

  1. تماس با مجوعه ویزا پارت به شماره های ۰۹۰۳۱۹۹۱۷۱۲ یا ۸۶۰۴۳۲۱۹
  2. ارسال مدارک مورد نیاز از طریق تلگرام به شماره ۰۹۰۳۱۹۹۱۷۱۲
  3. دریافت وقت سفارت کشور یونان توسط مجوعه ویزا پارت
  4. پرداخت مبلغ تعیین شده جهت اخذ وقت سفارت کشور یونان از طرف شما
  5. ارسال وقت سفارت تعیین شده توسط مجموعه ویزا پارت

بعضی از افراد تقاضای تعیین وقت سفارت یونان به صورت فوری را دارند. این امکان در زمان‌های مختلف متفاوت است. برای مثال در ماه اسفند بعضی افراد توقع وقت سفارت فوری دارند. که باتوجه به حجم مسافر این امکان میسر نیست.

وقت تحصیلی سفارت یونان

اگر قصد تحصیل در یونان را دارید یا برای مهاجرت به یونان برنامه‌ریزی کرده‌اید با ما همراه باشید تا به شما اطلاعاتی از این کشور که در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است بدهیم. یونان یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل است زیرا با اکثر دانشگاه‌های اروپا تبادل استاد دارد و همچنین ارتباطات بین اساتید و دانشجوها برقرار است.

در اکثر دانشگاه‌های یونان تدریس به زبان یونانی است که اگر شما به زبان یونانی تسلط خاصی ندارید و زمان برای دوره زبان یونانی دارید می‌توانید با هزینه و مدت زمان ۳ ماهه زبان که ۱۵۰۰ یورو هزینه می‌برد و همچنین تحصیل سالیانه در یونان حدود ۶۵۰۰ یورو هزینه می‌برد. (البته بستگی به شهرها و رشته‌های انتخاب شده در یونان دارد) در بعضی از دانشگاه‌های یونان که رشته خاص تدریس می‌شود باید مسلط به زبان انگلیسی باشید.

وقت سفارت یونان را با خیالی راحت از ویزا پارت درخواست کنید.

کدام کشورها راحتتر ویزا می‌دهند؟

کشورهای شناخته شده‌تری مثل اتریش، آلمان، هلند و فرانسه به دلیل اینکه سالانه توریست‌های زیادی را از سراسر دنیا می‌پذیرند، به ایرانی‌ها هم راحت‌تر ویزا می‌دهند. کشورهای بلوک شرق اروپا مثل مجارستان یا جمهوری چک کمی به ایرانی‌ها سخت می‌گیرند. طبق آمار اکونومیست که در سال ۲۰۱۱ ارائه شده، فرانسه بیشترین ویزای شینگن را در اختیار متقاضیانش در کل دنیا قرار داده است.

فرانسه یکی از کشورهایی است که به راحتی ویزا می‌دهد؛ برای تعیین وقت سفارت فرانسه با ویزا پارت تماس بگیرید.

آشنایی با فرانسه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه (به فرانسوی: République française) یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی است که دارای منطقه‌ها و قلمروهای ماورابحار متعددی نیز هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس است (دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش). به دلیل شکل نقشه این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب l’Hexagone (معنی: شش‌ضلعی) را داده‌اند.

اخذ وقت سفارت فرانسه از طریق ویزا پارت میسر است.

ویزا پارت

دیدگاه