راهنمای تخصصی گرفتن ویزای کانادا

بخش تبلیغات
یکشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
راهنمای تخصصی گرفتن ویزای کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را دارید و سوالاتی درباره چگونگی اخذ ویزای این کشور را دارید، این مقاله را دنبال کنید.

برای بازدید از کانادا باید گذرنامه معتبری با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشید. برای بازدید از کشورهای معاف از ویزا (به استثای ایالات متحده) نیاز به خرید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA, $7) که چیزی شبیه به برگه معافیت از ویزای SA's ESTA است دارید. برای بازدید از کشورهایی که نیاز به ویزا دارند باید پیش از ورود به خاک کانادا برای درخواست ویزا اقدام شود.

بازدیدکنندگان برخی کشورها برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند برای بازدید از کشورهای معاف از ویزا (به استثای ایالات متحده) نیاز به خرید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA, $۷) دارند. این کار باید پیش از سفر انجام گیرد البته به صورت آنلاین نیز می‌توان فرم را تکمیل کرد. این کار معمولا چند دقیقه زمان می برد.

در حال حاضر برای ۴۶ کشور،شامل بیشتر اعضای اتحادیه اروپا،استرالیا و نیوزلند برای بازدید از این کشور بیش از ۶ ماه نیازی به ویزا نیست.

در صورتی که شما قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارید ویزای جداگانه ای برای کلیه ملیت ها نیاز است.

برای تمدید ویزا باید حداقل یک ماه پیش از انقضای ویزای فعلی خود اقدام کنید.

موسسه تخصصی ویزای کانادا تمامی امور مربوط به گرفتن ویزای کانادا، از وقت سفارت و پیکاپ پاسپورت کانادا تا اخذ ویزای توریستی و مولتی ۵ ساله کانادا همراه با دعوتنامه معتبر و رسمی از این کشور را با به کارگیری تجربه‌ای چندین ساله در این امور و ارائه مشاوره رایگان برای متقاضیان محترم، توسط کارشناسان مجرب به انجام می‌رساند.

ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

قبل از شروع هر کاری در مسیر اخذ ویزای کانادا باید خود را برای درخواست وقت سفارت کانادا آماده سازید و اولین قدم در این مسیر تکمیل مدارک مورد نیاز جهت ارائه به افسر پرونده ویزای کانادا و نیز امور انگشت نگاری است.

لازم به ذکر است در تمامی مراحل اعم از مصاحبه سفارت کانادا و انگشت نگاری حضور شخص مسافر الزامی است و هر جا به غیر از این را اعلام کرد باید به گفته و عملکردشان شک کنید.

ویزای کانادا در ۳ نوع انجام می‌شود:

  •  ویزای یک بار ورود یا Single
  • مولتی پل یا چند بار ورود multiple
  • ویزای ۵ ساله یا سوپر ویزا supervisa

نکته مهم:

داشتن یک یا دو ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا الزامی است و نیز ویزاهای درجه یک مانند ویزای ژاپن و امریکا در پاسپورت شما کمک بزرگی برای اخذ ویزای کانادا است.

وقت سفارت کانادا

ویزای کانادا

لازمه اخذ ویزای کانادا مانند همه کشورها تعیین وقت سفارت کانادا است که این مهم هم در مرجع ویزای کانادا در سریع‌ترین زمان توسط کارشناسان مربوطه انجام می‌گیرد.

نکته قابل توجه در انجام امور مربوط به وقت سفارت کانادا که باید بدانید این است که برای اتمام درخواست ویزا و ثبت آن در سفارت کانادا انگشت‌نگاری الزامی است.

در حالتی که متقاضی وقت سفارت کانادا، درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می کند تا ۳۰ روز مهلت دارد که به یکی از شعب واک در آنکارا، استانبول یا ابوظبی دبی مراجعه کند در غیر این‌صورت هزینه اون سوخت و درخواستش باطل خواهد شد.

در صورتی که فرد بخواهد حضوری وقت سفارت کانادا ثبت نام کند هنگام ثبت نام و تحویل مدارک انگشت نگاری انجام می شود.

توجه: تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نشود ثبت نام وقت سفارت کانادا تکمیل نشده و درخواست ویزای او تحت بررسی قرار نمی گیرد.

مدارک ویزای کانادا

۱. کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال ۲۰۰۴)

۲. تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form).

۳. ترجمه شناسنامه

۴. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information).

۵. یک قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

۶. ارائه ی ترجمه سند ملکی

۷. رزرو هتل و بلیط (اختیاری)

۸. دعوتنامه (اختیاری)

۹. ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)

۱۰. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا(Supervisa).

۱۱. ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود)

۱۲.ویزای ۵ ساله در اصل ۱۰ ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی بیش از ۵ سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی ۵ ساله لحاظ می‌شود.

۱۳. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه‌ی آن‌ها دارای اقامت موقت یا دائم باشد. (دارنده PR یا مقیم کانادا).

معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.

۱۴. پاسپورت: بسیاری از بازدیدکنندگان بین المللی برای ورود به کانادا نیاز به پاسپورت دارند. در مرزهای دریایی و زمینی شهروندان امریکایی می‌توانند از گواهینامه ،کارت اقامت دایم و یا کارت نکسوز استفاده کنند.

راهنمای ویزای مولتی ۵ ساله کانادا

ویزای کانادا

ویزای مولتی کانادا نوعی از ویزای کانادا است که به دارنده ویزا این اجازه را می‌دهد که به دفعات از طریق کلیه مرزها و در زمان‌های مختلف به کانادا تردد کند.

ویزای مالتیپل تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است.

از آنجا که گذرنامه‌های افراد ایرانی به طور معمول تا ۵ سال اعتبار دارند، چنین ویزایی عملاً می تواند تا بیش از ۴ سال اعتبار داشته باشد.

براساس دستورالعمل اداره مهاجرت، ویزای مولتی ۵ ساله کانادا به طور معمول تنها شامل دو گروه زیر می‌شود:

۱. افرادی که به صورت مداوم به کانادا سفر می‌کنند.

۲.پدر و مادرهای مسن و بازنشسته ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده باشند.

به طور کلی سیاست دولت کانادا به شکلی است که تا جایی که ممکن است تقاضای پدر و مادرها برای ویزای کانادا را با دیده اغماض بررسی کند و به این گروه ویزا بدهد، بویژه پدر و مادرهایی که بازنشسته شده‌اند و انگیزه‌ای برای کار و زندگی در کانادا ندارند و قبلا هم برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزندانشان اقدام کرده‌اند.

با این حال هیچ تضمینی برای اخذ ویزای وجود ندارد و در نهایت این افسر مهاجرت است که تصمیم می گیرد برچسب ویزا را برای شخص بزند یا نه.

نوعی از ویزای مولتی کانادا ویزای مولتی ۵ ساله کانادا است که از طریق موسسه تخصصی ویزای کانادا ارائه خدمات مشاوره و اجرای تضمینی صفر تا صد این امور در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

مقررات گمرکی کانادا

ویزای کانادا

در وب‌سایت رسمی آژانس مرزی کانادا در مورد قوانین مقرراتی مواردی ذکر شده که چند نمونه از این مقررات به شرح ذیل است:

می توانید در مجموع تا سقف ۶۰ دلار هدیه با خود همراه داشته باشید.

تا سقف۱۰۰۰۰ دلار وجه نقد موردگمرکی نداشته ،اما بیش از آنها باید به گمرک گزارش شود.

همراه داشتن لوازم شخصی همانند لوازم کمپ، تجهیزات ورزشی، دوربین، لپ تاپ در گمرک مشکل نخواهد داشت. اما بهتر است وجود این وسایل را به گمرک گزارش دهید. به خصوص زمانی‌که چندین بار از مرز امریکا و کانادا قصد عبور داشته باشید.

حیوانات خانگی باید دارای شناسنامه باشند و گواهی مبتنی بر این طی ۳۶ ماه گذشته داروی هاری دریافت کرده‌اند را همراه داشته باشند.

می‌توانید داروهای شخصی خود را برای استفاه ۹۰ روزه همراه داشته باشید(در نظر داشته باشید درصورتی که داروها در امریکا تهیه شده باشد از لحاظ قانونی با مشکل مواجه خواهید شد.)

تا سقف ۲۰۰ نخ سیگار، ۵۰ نخ سیگار برگ، ۲۰۰ گرم تنباکو، ۲۰۰ نخ چوب تنباکو را بدون پرداخت عوارض گمرکی همراه داشته باشید.

دیدگاه