زیباترین رودخانه دنیا، کانیو کریستالس در کلمبیا

فاطمه محمدی
چهار شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
زیباترین رودخانه دنیا، کانیو کریستالس در کلمبیا

رودخانه کانیو کریستالس به رودخانه رنگین‌کمانی معروف است و از این رودخانه به‌عنوان زیباترین رودخانه دنیا یاد می‌کنند. نوعی گیاه به نام «ماکارنیا کلاویگرا» در کف این رودخانه رشد می‌کند که باعث رنگین شدن کف رودخانه شده است.

رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه‌ای ۹۹ متری واقع در کشور کلمبیا است که یکی از منحصربه‌فردترین رودخانه‌های دنیا به‌حساب می‌آید. این رودخانه دارای پوشش گیاهی خاصی است که نوع آب و هوای منطقه باعث رشد این گیاه‌ها در کف رودخانه می‌شود. گیاهی که در کف این رودخانه رشد می‌کند، گیاه «ماکارنیا کلاویگرا» است.

کانیو کریستالس

نام دیگر این رودخانه، رودخانه رنگین‌کمانی است و دلیل این نام‌گذاری رنگ‌های متنوعی است که در کف رودخانه دیده می‌شود. از جمله این رنگ‌ها می‌توان به رنگ قرمز، زرد، سیاه و آبی اشاره کرد. پدیده نمایان شدن رنگ‌های رودخانه در فصل‌های خاصی اتفاق می‌افتد و این اتفاق در هیچ نقطه دیگری از کره زمین دیده نمی‌شود.

کانیو کریستالس

درون دریاچه رنگ قرمز کم‌رنگی مشاهده می‌شود که این رنگ به قرمز پررنگ و زرد متمایل شده و رنگ غالب دریاچه است. در مناطق دیگر رنگ‌های سبز روشن در ترکیبی با زرد و آبی دیده می‌شود.

کانیو کریستالس

گیاه ماکارنیا کلاویگرا به شرایط خاصی برای رویش نیاز دارد، از جمله‌ی این شرایط خاص می‌توان به دمای آب مشخص و تابش غیرمستقیم نور خورشید اشاره کرد. بخشی از پوشش گیاهی رودخانه تا روی سنگ‌های کناری آن‌ هم رفته و منظره زیبایی را به وجود آورده است.

کانیو کریستالس

اخیرا محیط‌ زیست کلمبیا برای حفظ بهتر محیط‌ زیست رودخانه کانیو کریستالس قوانین مشخصی برای بازدید تعیین کرده است. در هر بازدید حداکثر گروه‌های ۷ نفره می‌توانند از محیط رودخانه استفاده کنند و روزانه ۲۰۰ گردشگر حق ورود به این منطقه را دارند. در این منطقه استفاده از اسپری‌های حشره‌کش ممنوع است و شنا کردن در رودخانه هم مطلقا ممنوع شده است.

کانیو کریستالس

بهترین زمان برای بازدید رودخانه کانیو کریستالس از ماه‌های ژوئن تا دسامبر (از نیمه خرداد تا نیمه اول آذر) است. در این ماه‌ها رنگ‌های رودخانه به زیباترین شکل خود درمی‌آیند و گیاهان در شاداب‌ترین حالت خود هستند. در زمستان گیاهان دریاچه به‌ نوعی خواب زمستانی می‌روند و برای بهار آماده می‌شوند.

موقعیت رودخانه کانیو کریستالس روی نقشه

مطالب مرتبط:

    منبع ecophiles
    برچسب‌ها رودخانه

    دیدگاه