مناسب ترین زمان بازگشت از سفرهای تابستانی چه زمانی است؟

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
مناسب ترین زمان بازگشت از سفرهای تابستانی چه زمانی است؟

امروز و فردا، مناسب‌ترین زمان برای بازگشت از سفرهای تابستانی است.

«سرهنگ نادر رحمانی» رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با توجه به روزهای پایانی شهریور و افزایش موج بازگشت هموطنان از سفرهای تابستانی، گفت:

در تابستان و به خصوص شهریور ماه شاهد افزایش ۵ درصدی نرخ تردد ساعتی در جاده‌ها بوده‌ایم.

او از رانندگان خواست که مقررات راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرند و افزود که افزایش نرخ تردد ساعتی احتمال بروز تصادفات و سوانح را افزایش می‌دهد.

وی انجام برنامه‌ریزی برای برگشت از سفر در روزهای آتی را حائز اهمیت اعلام و عنوان داشت:

هموطنان دقت داشته باشند که بازگشت از سفر خود را به روزهای پایانی این هفته موکول نکنند؛ حتماً برنامه‌ریزی لازم برای سفر خود داشته باشند و قبل از حرکت در تماس با مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا یا شماره ۱۲۰ از وضعیت ترافیک محورهای مواصلاتی کشور آگاه شوند.

این مقام ارشد راهور ناجا اعلام کرد:

امروز و فردا مناسب‌ترین زمان برای بازگشت از سفر است؛ چرا که حجم ترافیک معابر جاده‌ای در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

سرهنگ رحمانی، حدود ۳۴.۵ درصد از علت تصادفات رانندگی را مربوط به عدم توجه به جلو از سوی راننده اعلام کرد و گفت: صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، صحبت با دیگر سرنشینان خودرو و همچنین خستگی و خواب‌آلودگی راننده که عدم هوشیاری و تشخیص موانع را به دنبال دارد می‌تواند عدم توجه به جلوی راننده را منجر شود.

سرهنگ رحمانی به رانندگان توصیه کرد که قبل از رانندگی استراحت کافی داشته باشند چرا که خواب‌آلودگی باعث می‌شود که سطح هوشیاری کاهش یافته و خدای ناکرده واقعه ناگواری به وقوع بپیوندد.

وی با اشاره به این مطلب که سرعت بیش از حد خودرو زمان مناسب برای عکس‌العمل راننده را کاهش می‌دهد، از رانندگان درخواست کرد که با رعایت سرعت مطمئنه، قوانین راهنمایی و رانندگی و صبر و حوصله در این روزهای پایانی سفر خوشی را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

منبع فارس

دیدگاه