غار یخی نینگو در چین، غاری که یخ هایش هیچ وقت آب نمی شوند!

غار یخی نینگو در چین، غاری که یخ هایش هیچ وقت آب نمی شوند!

فاطمه محمدی
| پنجشنبه, ۹ شهریور ۹۶ ساعت ۲۲:۴۵

بزرگ‌ترین غار یخی چین، غار «نینگو» (Ningwu) یکی از جاذبه‌های کشور چین است. یخ‌های غار یخی نینگو هیچ‌وقت آب نمی‌شود، حتی در فصل تابستان! همراه کجارو باشید.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که کل تابستان را به امید دیدن برف در زمستان سپری می‌کنید، حتما با ما همراه باشید تا بزرگ‌ترین غار یخی چین، نینگو را بشناسید.

غار نینگو در تمام فصول سال هوایی سرد دارد و محیط داخل غار پوشیده از یخ است. یخ‌های غار نینگو در فصل تابستان هم آب نمی‌شوند.

غار یخی نینگو در چین

غار نینگو در کوه‌های استان شانشی در کشور چین واقع‌شده است که عمق آن به چیزی حدود ۸۵ متر می‌رسد. کوه‌های شانشی ۲۰۰۰ متر از سطح دریا بالاتر هستند. هنگامی‌که وارد این غار می‌شوید از زیبایی داخل غار شگفت‌زده خواهید شد.

غار یخی نینگو در چین

تمام سقف با استالاکتیت‌ها و قندیل‌های یخی پوشیده شده‌اند و دیوارهای غار پوشیده از تکه‌های یخ است. بر اساس اطلاعات قدمت یخ‌های غار نینگو به عصر یخ حدود ۳ میلیون سال پیش می‌رسد. مردم محلی معتقدند که این غار ۱۰۰۰۰ ساله است.

بیشتر بخوانید:

غار یخی نینگو در چین

اما چرا یخ‌های این غار ذوب نمی‌شوند؟ حتی در گرم‌ترین روزهای سال و در فصل تابستان؟ بر اساس تحقیقات دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که شکل غار از مهم‌ترین عواملی است که باعث شده است یخ‌ها در گرم‌ترین روزهای سال ذوب نشوند. شکل ظاهری غار نینگو شبیه به میله بولینگ است، همین موضوع باعث شده تا سرما در قسمت داخلی غار باقی بماند و یخ‌ها برای سال‌ها ذوب نشوند.

غار یخی نینگو در چین

«اورل پرسویو» (Aurel Persoiu) پژوهشگر موسسه امیل راچویتا در رومانی در گفتگو با بی‌بی‌سی در رابطه با غار نینگو گفته است:

نمی‌توان دلیل مشخصی برای ذوب نشدن یخ‌های غار نینگو آورد، دلایل ذکرشده تنها حدس و گمان‌ها و فرضیه‌هایی است که توسط دانشمندان مطرح‌شده است.

غار یخی نینگو در چین

محیط داخلی غار نینگو با صدها لامپ رنگی تزئین شده است و گردشگران برای فرار از گرمای تابستان می‌توانند به استان شانشی سفر کنند.

منبع curiosity
برچسب‌ها چین غار کوهستان

دیدگاه  

    تبلیغات