ایران باید در قانون گذاری جهانی نقش داشته باشد

ایران باید در قانون گذاری جهانی نقش داشته باشد

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۳۱ مرداد ۹۶ ساعت ۱۷:۵۴

دبیرکل کمیسیون یونسکو در ایران اعلام کرد که کشور باید در قانونگذاری جهانی نقش داشته باشد.

دکتر سعداله نصیری‌قیداری دوشنبه ۳۱ مرداد در آئین افتتاحیه اتاق‌فکر تاب‌آوری شهرداری همدان، با بیان اینکه دانش گردشگری ما متناسب با ظرفیت‌های شهریمان نیست، گفت که استان همدان ظرفیت گردشگری بالایی دارد و باید مسئولان این شهر با برنامه‌های خوب نسبت به معرفی این شهر به جهان تلاش کنند.

او  با اشاره به اینکه گردشگری فقط وجه اقتصادی نداشته و صلح پایدار در توسعه کشوری را به دنبال دارد،اعلام کرد که به بحث گردشگری در این استان باید توجه تخصصی شود.

به گفته‌ی نصیری قیداری،  ایران ۱۲ هزار سال تمدن دارد و همدان دارای سابقه تاریخی و فرهنگی بالایی است بنابراین مسئولان باید این شهر را به سطح بین‌المللی برسانند تا دنیا سهم همدان را در تمدن جهان بداند.

نصیری قیدار گفت:

نامگذاری سال‌ها در همدان به عنوان افرادی از مشاهیر این استان، کار بسیار خوبی است و می‌خواهیم این کار فرهنگی را روی سایت یونسکو قرار ‌دهیم تا همه دنیا از این کار فاخر مطلع شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

مکلف هستیم در آموزش شهروندان، سیاستگذاران و تصمیم‌گیران تلاش کنیم چرا که اگر جامعه‌ای از سطح علمی بالایی برخوردار نباشد نمی‌تواند هر تصمیمی را گیرد.

آموزش شعار دینی ما است که می‌توان نقش آن را به راحتی در کشورهای توسعه‌یافته مشاهده کرد بنابراین باید در این مورد تلاش کنیم چرا که قرار نیست کشورهایی مثل آمریکا، چین و ژاپن قوانین بین‌المللی بنویسند و ما فقط آن را به مجلس برده و تصویب و اجرا کنیم بنابراین ایران باید در قانونگذاری جهانی نقش داشته باشد.

 

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات