عربستان از حج بهره برداری توریستی می کند

تیم  کجارو
شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
عربستان از حج بهره برداری توریستی می کند

همزمان با برگزاری مراسم حج در کشور عربستان، اتوبوس‌های دو طبقه مخصوص تورهای «HOP-ON HOP-OFF» وارد مدینه شده‌اند.

با برگزاری مراسم حج، زائران بسیار زیادی از سراسر جهان عازم عربستان شده‌اند و این کشور با وارد کردن  اتوبوس‌های دو طبقه مخصوص تورهای «HOP-ON HOP-OFF»، اقدام به برگزاری تورهای گردشگری-مذهبی می‌کند. 

بهره برداری توریستی عربستان از حج

این اتوبوس‌های قرمزرنگِ بدون سقف که نخستین‌بار از سال ۱۹۵۴ در شهر لندن با هدف تماشای سریع و آسان آثار دیدنی شهر بکار گرفته شد، اکنون در بسیاری از مقاصد گردشگری دنیا دیده می‌شود.

سال پیش نیز یک شرکت خصوصی گردشگری در تهران سعی کرد یک دستگاه از این اتوبوس را در مسیر جاذبه‌های گردشگری پایتخت بکار گیرد که پس از یک فعالیت کوتاه مدت، به خاطر نداشتن پلاک دائمی متوقف شد.

اما حالا در مدینه، شهری که زائران پیش از انجام حج واجب و عمره، برای زیارت مزار رسول الله (ص) سفری به آن می‌کنند، می‌توان سوار این اتوبوس‌های دو طبقه قرمز شد و با ۳۰ ریال که حدودا ۳۵ هزار تومان می‌شود، اطراف مسجدالنبی، موزه قرآن، دروازه اسلام، محدوده کوه احد و خندق، مسجد قبا را در دو ساعت دید.

بهره برداری توریستی عربستان از حج

زائران یا همان گردشگران مدینه در طول سفر با این اتوبوس قرمز رنگ، دستگاه ترجمه‌ای دریافت می‌کنند که توضیحات را به زبان‌هایی چون فارسی، انگلیسی، عربی، اندونزیایی، فرانسه، مالایی، ترکی استانبولی و اردو ارائه می‌کند.

این اتوبوس‌های توریستی برای نخستین‌بار است که در حج امسال و در شهر مدینه بکار گرفته شده‌اند.

منبع ایسنا

دیدگاه