ایران از دید گردشگران اندونزیایی چگونه است؟

تیم  کجارو
شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
ایران از دید گردشگران اندونزیایی چگونه است؟

گردشگران اندونزیایی که به ایران سفر کرده‌اند، از این کشور به عنوان یکی از مقاصد گردشگری بسیار زیبا و جذاب یاد می‌کنند. با کجارو همراه باشید تا در ادامه ایران را از دید گردشگران اندونزایی به نظاره بنشینیم.

سایت خبری کمپاس در گزارشی درباره ایران از دید گردشگران اندونزیایی نوشته است:

با اینکه ایران مملو از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی است ولی این کشور، یکی از کشورهای مشهور به‌عنوان مقصد گردشگری در دنیا محسوب نمی‌شود؛ تحریم‌های ۳۰ ساله چند کشور علیه ایران موجب شده است تا گردشگران نگاه ویژه‌ای به ایران نداشته باشند.

همچنین در این گزارش آمده است که دارندگان گذرنامه اندونزی دیگر نیازی به اخذ ویزا سفارت این کشور در اندونزی ندارند و ایران به دارندگان گذرنامه‌های اندونزیایی روادید بدو ورود ارائه می‌کند.

پس از لغو روادید برای ورود اتباع اندونزی به ایران، تعداد گردشگرانی که از این کشور جنوب شرق آسیا به ایران سفر می‌کنند، به طور قابل توجهی افزایش داشته است. از میان این گردشگران «ریسا بلوسفیر» و «فری هو» کتابی از سفرنامه خود به ایران چاپ کرده‌اند.

توریست

«ریسا بلوسفیر» نویسنده و یکی از گردشگران اندونزیایی که به ایران سفر کرده، در بخشی از کتاب خود با عنوان «Born to Travel» که توسط انتشاراتی Gramedia Pustaka Utama به چاپ رسیده، چنین می‌نویسد:

زمانی که تصمیم به سفر به ایران گرفتم، این کشور برای من بسیار ناشناخته بود. سوالات زیادی در خصوص ایران همراه با ترس در ذهن من وجود داشت که موجب می‌شد بیش از پیش برای بازدید از این کشور مشتاق باشم.

«فری هو» به عنوان مبتکر اصلی کتاب «Born to Travel» که او نیز به ایران سفر کرده است، چنین می‌گوید:

نباید پیش از سفر به ایران به اخبار بین‌المللی منفی علیه این کشور توجهی داشت. زیرا تجربه‌ای که شما از سفر به ایران کسب خواهید کرد، ۱۸۰ درجه متفاوت با اخبار منتشر شده در سطح رسانه‌های بین المللی است. ایرانیان دوستدار اتباع خارجی هستند. آنان علیرغم تسلط کم به زبان انگلیسی علاقه‌مند هستند با اتباع خارجی گفتگویی را آغاز کنند.

وی افزود که در ایران نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان نیز دوست دارند با گردشگران خارجی در کشورشان آشنا شوند و با آنان سخن بگویند. روزی پس از از پایان گفتگو با یکی از ایرانیان به عنوان یادگاری یک Wayang Kulit (صنایع دستی اندونزی) به او هدیه دادم. عکس‌العمل او برای من فوق العاده بود؛ او ساعت مچی خود را باز کرد و آن را به من هدیه داد و اصرار من برای نپذیرفتن آن نیز بی فایده بود.

«ریسا بلوسفیر» درباره سفر خود به ایران چنین می‌گوید:

بیان خوش، روحیه کمک به هم نوع، احترام به یکدیگر صفاتی است که برای توصیف یک ایرانی می‌توان به کار برد. ۹۰ درصد ایرانیان چنین صفات و روحیاتی دارند. ایرانیان علاقه ویژه به یادگاری دادن به گردشگران خارجی دارند. در طول سفر به ایران من هدایا و یادگاری‌های بسیاری را از ایرانیانی دریافت کردم که برای اولین بار بود با آنان ملاقات می‌کردم.

وی ادامه داد که سفر یکماهه به ایران بسیار هیجان انگیز بود. ایران کشور وسیع و بسیار زیبایی است. در این کشور همچنین صنایع فرهنگی و هنری بسیار یافت می‌شود. ایران همچنین جاذبه‌های گردشگری تاریخی فراوانی دارد. غذاهای ایرانی نیز فوق‌العاده است.

منبع مهرنیوز

دیدگاه