اعزام نخستین کاروان حجاج ایرانی از هرمزگان به سرزمین وحی

تیم  کجارو
یکشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
اعزام نخستین کاروان حجاج ایرانی از هرمزگان به سرزمین وحی

ساعت ۸ صبح امروز (یکشنبه، ۸ مرداد) انتقال اولین کاروان حجاج ایرانی با حضور استاندار هرمزگان با شماره پرواز ۱۶۱۴ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از فرودگاه بندرعباس به مقصد فرودگاه مدینه منوره آغاز شد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی معصومی» مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان گفت:

اولین کاروان حجاج ایرانی در قالب ۱۱ کاروان برای به‌جا آوردن مناسک حج تمتع از فرودگاه بندرعباس عازم سرزمین وحی می‌شوند.

معصومی با اشاره به اینکه امروز نفر با یک پرواز به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، افزود:

امسال یک هزار و ۶۱۹ نفر با ۱۱ کاروان و ۶ پرواز در روزهای ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ مرداد به مناسک حج ابراهیمی مشرف خواهند شد.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان با بیان اینکه ۸۰۲ نفر از زائران مرد و ۸۱۷ نفر زن هستند، اضافه کرد: جوان‌ترین زائر هرمزگانی ۱۳ سال و مسن‌ترین آن‌ها ۹۸ سال دارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدت سفر زائران ۳۶ تا ۳۷ روز است، بیان کرد که زائران پس از اقامت ۵ روزه در مدینه، ۲۷ روز در مکه حضور خواهند داشت.

حجت‌الاسلام معصومی افزود:

همه اقدام‌های لازم از جمله واکسن، آموزش مناسک حج و کلاس‌های توجیهی برای زائران برگزار شده و محل اسکان آن‌ها هم در مکه و مدینه آماده است.

وی گفت که حاجیان هرمزگانی پانزدهم و شانزدهم شهریور به کشور بازمی‌گردند.

«محمود امانی بنی» مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان گفت:

چمدان‌ها و بار زائرین اولین کاروان حجاج هرمزگانی صبح روز گذشته (۷ مرداد) جهت بازرسی توسط نیروی‌های پلیس فرودگاه و تحویل به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی وارد ترمینال خارجی (ترمینال یک) فرودگاه بین‌المللی بندرعباس شده بود.

امانی بنی با اشاره به اینکه کاروان اعزامی امروز اولین حاجیان ایرانی هستند که وارد سرزمین وحی خواهند شد، گفت:

برنامه پرواز به مقصد مدینه ساعت ۸ صبح اعلام شده است و زائرین قبل از مراجعه به ترمینال یک در مسجد صاحب‌الزمان (عج) فرودگاه بندرعباس اسکان خواهند داشت و پس‌ از آن به‌صورت متناوت جهت چک و بازرسی به ترمینال خارجی اعزام می‌شوند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان با بیان اینکه تجهیزات و تسهیلات خاصی برای خروج و بازگشت حاجیان لازم است، ادامه داد که تمهیدات خاصی برای این مهم اندیشیده شده که این تسهیلات در اختیار زائران بیت‌الله الحرام قرار خواهد گرفت.

منبع ایسنا

دیدگاه