برترین کشور ها در میزبانی از گردشگران کدامند؟

پویان میهن‌پرست
چهار شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
برترین کشور ها در میزبانی از گردشگران کدامند؟

برترین کشور ها در زمینه‌ ی میزبانی از گردشگران و توریست ها کدامند؟ برای دانستن این سوال در کجارو همراه ما باشید.

خدمات گردشگری در یک کشور ممکن است خیلی مهیج نباشد اما اینکه یک کشور آمادگی ورود سیل جمعیت گردشگران را به کشور خود داشته باشد، بسیار قابل تامل است.

در گزارش فروم اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷،  ۱۳۶ کشور در ۱۴ ستون دسته بندی شده‌اند و بهترین مقاصد گردشگری در جهان را برای توریست‌ها به تصویر کشیده است.

یکی از همین ستون‌ها، عنوان زیرساخت‌های توریستی است که نشان می‌دهد هر کشور تا چه حد قادر به میزبانی سیل گردشگران است. این ستون شامل مواردی همچون تعداد هتل‌ها در هر منطقه، کیفیت خدمات توریستی، وضعیت کرایه‌ی خودرو و حتی تعداد دستگاه‌های خودپرداز بانک به ازای هر شخص بالغ می‌شود. در ادامه شما را با ۱۵ کشور برتر در زمینه‌ی توریست و زیرساخت‌های مربوط به آن که در سال ۲۰۱۷ برگزیده شدند، آشنا می‌کنیم.

ایرلند

ایرلند

کشور ایرلند در زمینه‌ی امکانات گردشگری در رتبه‌ی ۱۵ جهانی قرار گرفته است. در رتبه‌بندی‌های مجزا، این کشور رتبه‌ی ۲۷ را در زمینه‌ی کیفیت امکانات گردشگری، رتبه‌ی ۲۵ در رابطه با دستگاه‌های خودپرداز و رتبه‌ی ۱۷ در زمینه‌ی تعداد اتاق‌های هتل را به خود اختصاص داد.

بلغارستان

بلغارستان

رتبه‌‍‌ی ۱۴ در آن کشور بلغارستان است. این کشور در زمینه‌ی اتاق‌های هتل در رتبه‌ی ۱۳ و رتبه‌ی ۲۴ را در خصوص خودپرداز‌های بانکی دارد. با این حال، بلغارستان در زمینه‌ی کیفیت خدمات و زیرساخت‌های توریستی خیلی خوب عمل نکرده است و رتبه‌ی ۹۶ به او تعلق گرفته است.

ایسلند

ایسلند

ایسلند رتبه‌ی ۱۳ را در زمینه‌ی زیرساخت‌های توریستی دارد. وجود کمپانی‌های معروف خودروسازی و وضعیت تعداد هتل‌های آن، باعث شده است تا در این زمینه، ایسلند رتبه‌ی ۲ را برای خود دست و پا کند که همین نکته باعث شده است تا ایسلند رتبه‌ی ۱۳ جهان را به خود اختصاص دهد.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ رتبه‌ی ۱۲ زیرساخت‌های توریستی در جهان را دارد. در زمینه‌ی اتاق‌های هتل و خودپردازهای بانکی، لوکزامبورگ در رتبه‌ی ۱۸ جهان قرار دارد اما کیفیت خدمات توریستی آن در بین برترین رتبه‌های جهان نیست و در جایگاه ۳۷ قرار دارد.

ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا در رتبه‌ی ۱۱ جهانی، در رابطه با زیرساخت‌ها و خدمات توریستی است. امتیاز آن‌ها در زمینه‌ی هتل در رتبه‌ی ۱۲ قرار دارد که در بدست آوردن رتبه‌ی ۱۱ جهانی، نقش پررنگی داشته است.

کانادا

کانادا

چیزی که باعث تمایز کانادا از دیگر کشورهای توریستی می‌شود، این است که این کشور در زمینه‌ی خودپردازهای بانکی در رتبه‌ی ۲ جهان قرار دارد. با این حال، در بین این کشورها، کانادا تنها کشوری است که ۷ کمپانی معروف کرایه‌ی خودرو را در خود ندارد (۶ کمپانی در آن حضور دارند).

آلمان

آلمان

در فهرست بهترین کشورها برای توریست‌ها، آلمان با دارا بودن ۷ شرکت جهانی کرایه‌ی خودرو و دارا بودن رتبه‌ی ۱۴ در زمینه‌ی خودپردازهای بانکی، رتبه‌ی ۹ جهان را در زمینه‌ی خدمات و زیرساخت‌های گردشگری به خود اختصاص داده است. همچنین، آلمان رتبه‌ی ۳ در زمینه‌ی مقاصد گردشگری در جهان را دارا است و دلیل آن‌هم امتیاز بالای آن در زمینه‌ی فرهنگ و ظرفیت‌های شغلی و همچنین امکانات هوایی آن است.

استرالیا

استرالیا

استرالیا در رتبه‌ی ۸ قرار دارد و دلیل آن بالا بودن امتیاز آن در تمامی معیار‌ها است. علاوه بر این، استرالیا منابع طبیعی بسیار غنی‌ای برای ارائه دادن در اختیار دارد. وضعیت منابع فرهنگی و سفرهای کاری آن نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

انگلیس

انگلیس

رتبه‌ی ۷ جهان در دستان انگلیس است. در زمینه‌ی خودپردازهای بانکی در رتبه‌ی هشتم قرار دارد و رتبه‌ی آن در زمینه‌ی کیفیت خدمات و زیرساخت‌های گردشگری خود در جایگاه ۲۳ قرار گرفته است.

سوئیس

سوئیس

رتبه و جایگاه ۶ برای سوئیس در نظر گرفته شده است  چرا که این جایگاه ناشی از جایگاه ۲۰ در زمینه ی ریز فاکتورها شامل تعداد اتاق های هتل، خودپردازها و کیفیت امکانات آنها بوده است. این کشور اروپایی در دیگر زمینه‌های رقابتی گردشگری و سفر نیز در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد که شامل امنیت، پایداری محیطی و محیط کاری می‌شود.

کرواسی

کرواسی

کرواسی در رتبه‌ی ۵ جهانی در زمینه‌ی خدمات گردشگری قرار دارد و دلیل آن نیز وضعیت مطلوبش در زمینه‌ی هتل و خودپردازها است. با این‌ حال کیفیت زیرساخت‌های گردشگری آن در مقایسه با دیگر عوامل، ضعیف است و در رتبه‌ی ۶۵ قرار دارد اما کرواسی چیزهای بسیاری در آستین دارد تا گردشگران را به سمت خود بکشد و آن‌ هم امتیاز بالای آن در زمینه‌ی منابع طبیعی و پایداری محیطی است.

پرتغال

پرتغال

کشور پرتغال در تمامی عوامل و فاکتورهای مربوط به زیرساخت‌های توریستی رتبه‌ی خوبی برای خود دست و پا کرده است. همچنین این کشور در دیگر زمینه‌های رقابتی مربوط به سفر و گردشگری وضعیت بسیار خوبی دارد. این زمینه‌ها شامل ایمنی و امنیت ومقبولیت بین‌المللی و سیاسی است و همگی باهم باعث شده‌اند تا پرتغال به جایگاه ۴ جهان در زمینه‌ زیرساخت‌های گردشگری برسد.

آمریکا

آمریکا

ایالات متحده آمریکا جایگاه ۳ در رابطه با آمادگی داشتن برای گردشگران را دارا است. تمامی فاکتورهای موردنظر در سطح بالایی قرار دارند و همین باعث شده است تا آمریکا به این جایگاه برسد.

اسپانیا

اسپانیا

خدمات توریستی و زیرساخت‌های مربوط به آن در اسپانیا، در رتبه‌ی ۲ جهان قرار دارد. این کشور در رتبه‌ی ۴ در زمینه‌ی کیفیت خدمات و رتبه‌ی ۹ در زمینه‌ی هتل قرار دارد. همچنین، اسپانیا رتبه‌ی ۱ جهان را در جمع‌بندی جهانی سفر و گردشگری را در دستان خود دارد. همه‌ی این‌ها به این معنی است که این مکان برای گذراندن تعطیلات محشر است.

اتریش

اتریش

اتریش بهترین کشور در زمینه‌ی میزبانی از گردشگران و توریست‌ها است که در تمامی زمینه‌ها رتبه‌ی بسیار خوبی دارد. این کشور اروپایی رتبه‌ی ۳ در زمینه‌ی کیفیت خدمات توریستی و رتبه‌ی ۵ در زمینه‌ی هتل را دارا است.

مطالب مرتبط:

    منبع TraveAndLeisure
    برچسب‌ها توریسم جهانگردی

    دیدگاه