نمایشگاه بین المللی گردشگری امسال در تبریز برگزار خواهد شد

تیم  کجارو
شنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱
نمایشگاه بین المللی گردشگری امسال در تبریز برگزار خواهد شد

تبریز که به عنوان شهر نمونه‌ی گردشگری سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است، امسال میزبان نمایشگاه گردشگری خواهد بود. 

سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و دبیر ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸» از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تبریز خبر داد.

میرهادی قره‌سید رومیانی، سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و دبیر ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸»، در جلسه مشترک وزرات ورزش‌ و جوانان و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی «تبریز ۲۰۱۸» که پنج‌شنبه در محل استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد، با اعلام این خبر گفته که برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تبریز زمینه حضور فعالان صنوف گردشگری از کشورهای مختلف را فراهم می‌کند که ثمرات ارزشمندی به‌ دنبال دارد.

نمایشگاه گردشگری در تبریز

وی در ادامه گفت:

در زمان حضور مسعود سلطانی‌فر در سمت ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، رویداد مهم «تبریز ۲۰۱۸» محقق شد و امروز شاهد آن هستیم که او در وزارت ورزش‌ و جوانان اهتمام ویژه‌ای به این مقوله فراملی دارد و این گردهمایی ارزشمند نشان از تدبیر او است.

به گفته‌ی وی، وزارت ورزش‌ و جوانان با برگزاری برنامه‌های ورزشی بین‌المللی و ملی به‌همت فدراسیون‌ها در تبریز، نگاه‌ها را بیش‌ از پیش به‌سمت این کهن‌شهر معطوف می‌کند.

قره سید اعلام کرد که تقویم برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸» درحال تکمیل است و باید در اجرای این مهم اولویت‌بندی کنیم. تبریز محور برنامه‌ها است و دیگر شهرستان‌های استان نیز با محوریت تبریز میزبان رویدادها خواهند بود.

 وی در آخر گفت:

امسال قرار شد تا نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تبریز برگزار شود، زیرا این نمایشگاه با محوریت اقتصادی و توسعه گردشگری می‌تواند در معرفی و بالفعل کردن ظرفیت‌ها و امکانات این کهن‌شهر به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی نقش مهمی ایفا کند.

دیدگاه