نام سایت های غیر مجاز گردشگری منتشر شد

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
نام سایت های غیر مجاز گردشگری منتشر شد

نام تعدادی از سایت‌های غیرمجاز خانه‌های استیجاری منتشر شد. با ادامه‌ی خبر همراه کجارو باشید.

معاونت گردشگری کشور با انتشار نام تعدادی از سایت‌های غیرمجاز خانه‌های استیجاری، به کاربران فضای مجازی که برای انتخاب محل اقامت، تورهای مسافرتی، آشنایی با مقاصد گردشگری و سایر خدمات مورد نیاز به درگاه‌های غیرمجاز اینترنتی گردشگری مراجعه می‌کنند، هشدار داد.

بنا بر اطلاعیه‌ی این معاونت، متولی هر گونه فعالیت گردشگری در کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و مسئولیت مدیریت، ساماندهی و نظارت بر فعالیت‌های تاسیسات گردشگری در ارائه خدمات سفر و گردشگری بر عهده این دستگاه است.

با  هماهنگی ایجاد شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی مرکز توسعه تجارت الکترونیک، کلیه فعالیت‌های مرتبط با ارائه خدمات مختلف سفر و گردشگری از جمله ذخیره محل اقامت در فضای باید با مجوز و نظارت این سازمان انجام شود.

سامانه صدور مجوز فعالیت برای ارائه‌کنندگان خدمات مسافرتی و گردشگری به نشانی tnamad.ichto.ir راه‌اندازی شده اما  با توجه به بهبود شرایط و رونق صنعت گردشگری در سال‌های اخیر، متاسفانه در چند ماه گذشته درگاه‌های اینترنتی مختلفی از جمله سایت‌های معرفی خانه‌های استیجاری با عناوین مختلف از جمله «مهمان‌خانه»، «خانه مسافر گیلان»، «سوئیت تبریز»، «کانون اسکان مسافر» و ... به صورت غیر قانونی و بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از این سازمان در فضای مجازی فعالیت می‌کنند که این امر علاوه بر ایجاد مشکلات برای فعالان و ذی‌نفعان گیرنده خدمات گردشگری، موجب سرگردانی، ایجاد خسارت‌های مادی و معنوی برای مردم و گردشگران نیز شده است و اغلب با ارائه اطلاعات غلط و انجام فعالیت‌های غیر مجاز، زمینه سو استفاده و کلاهبرداری را نیز فراهم می‌کنند.

منبع ایسنا

دیدگاه