اقامتگاه های غیرمجاز برای گردشگران چینی در ایران وجود ندارد!

اقامتگاه های غیرمجاز برای گردشگران چینی در ایران وجود ندارد!

تیم  کجارو
| شنبه, ۲۷ خرداد ۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

به گفته معاون گردشگری کشور، گردشگران چینی فعالیت غیرمجاز در حوزه گردشگری در ایران ندارند.

معاون گردشگری کشور اعلام کرد آن دسته از اتباع چینی که در اقامتگاه‌های غیرمجاز هموطنانشان ساکن شده بودند، اصلا توریست نیستند و چنین اقامتگاه‌هایی وجود ندارد که گردشگران چینی را پوشش دهد.

«مرتضی رحمانی‌موحد» معاون گردشگری کشور گفت:

چینی‌ها در حوزه گردشگری و تورهای رسمی، اقامتگاه خاصی ندارند، ما این را بررسی کرده‌ایم.

وی همچنین افزود که پیگیری‌های لازم از سوی کمیسیون ارتقای امنیت گردشگران در تهران در تورهای چینی که به ایران وارد می‌شوند، انجام شده است و نتیجه این است که همه‌ آنها به هتل می‌روند.

گردشگران چینی

او گفت که اگر درباره فعالیت اقامتگاه‌ها‌ و رستوران‌های فاقد مجوز که توسط چینی‌ها اداره می‌شود، مصداقی آوردند که تور گردشگری با وجود دفاتر مجاز ایرانی، توریست چینی به کشور آورده و در اقامتگاه غیرقانونی اسکان داده، حتما هم با آن تور و هم با اقامتگاهش برخورد می‌کنیم.

معاون گردشگری کشور افزود که زمانی گردشگر به ما ارتباط پیدا می‌کند که در قالب توری با هماهنگی آژانس‌ها و هتل‌ها سامان‌دهی شده باشد، حالا اگر خارج از این زنجیره، اقامتی صورت گیرد دیگر در حیطه‌ وظایف ما نمی‌گنجد. نهایتا موضوعشان مثل خانه‌های اجاره‌ای و سایت‌های غیررسمی که مکان‌های اجاره‌ای را معرفی می‌کنند، است و ما ده‌ها بار تقاضا داده‌ایم این سایت‌ها را از دسترس خارج کنند.

وی ادامه داد که مسافری که به این اقامتگاه‌ها می‌رود گردشگر نیست، بلکه آنها اتباع چینی هستند که دسته جمعی یا انفرادی به ایران سفر کرده و در این خانه‌ها زندگی می‌کنند. این مورد را اداره اتباع بیگانه و مراجع مرتبط باید پیگیری کند، نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری.

رحمانی‌موحد در پایان تاکید کرد:

این افراد ویزای گردشگری دریافت نمی‌کنند بلکه با «ویزای ورود» به ایران می‌آیند، چون برای گرفتن ویزای توریستی حتما باید میزبان و هتل داشته باشند و ویزای ورود ممکن است با دعوت فامیل یا شرکتی صادر شود که در این صورت پیگیری آن دیگر در اختیار سازمان ما نیست.

دیدگاه  

    تبلیغات