نوروز ۹۶ و رشد ۱۴ درصدی در پروازهای فرودگاه های ایران

نوروز ۹۶ و رشد ۱۴ درصدی در پروازهای فرودگاه های ایران

تیم  کجارو
| دوشنبه, ۱۴ فروردین ۹۶ ساعت ۱۶:۰۰

در طول این روزها در تمام فرودگاه‌های داخلی فعال در کشور ۲۵ هزار و ۵۴۹ پرواز به ثبت رسیده است که نشان از رشد ۱۴ درصدی پروازها در نشست و برخاست دارد.

وزارت راه و شهرسازی آمار پروازهای صورت گرفته از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۵ تا ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۶ را منتشر کرده که براین اساس تعداد پروازهای صورت گرفته در فرودگاه‌های داخلی از ۲۵ هزار و ۵۰۰ پرواز فراتر رفته است.

براین اساس فرودگاه مهرآباد تهران مانند سال‌های گذشته با انجام ۶۸۵۲ پرواز و جابه‌جایی ۸۳۰ هزار و ۴۲۳ مسافر فعال‌ترین فرودگاه کشور بوده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز رشدی ۱۵ درصدی داشته است.

بعد از فرودگاه مهرآباد، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد دومین فرودگاه پر تردد کشور بوده است که در آن ۳۶۲۶ پرواز انجام شده که نشان از رشد ۱۷ درصدی را در مقایسه با پروازهای سال گذشته این فرودگاه بوده است.

فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۳۹۱۳ پرواز را مدیریت کرده است.این فرودگاه که در حوزه پروازهای بین‌المللی فعالیت دارد توانسته آمار قابل توجهی از خود به ثبت برساند و با رشدی ۱۴ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو بوده است.

با وجود تلاش‌هایی که به منظور گسترش فعالیت دیگر فرودگاه‌های ایران صورت گرفته همچنان سه فرودگاه ذکر شده اصلی‌ترین فعالیت را در بین تمام فرودگاه‌های ایران به خود اختصاص دادند تا جایی که حدودا ۷۰ درصد کل پروازهای نوروزی در سال ۱۳۹۶ از طریق این سه فرودگاه انجام شده است.

در سال ۱۳۹۵ کل پروازهای نوروزی صورت گرفته ۲۲ هزار و ۴۱۱ پرواز بوده که با آمارهای به دست آمده در سال جاری رشدی ۱۴ درصدی در کل نشست‌وبرخاست‌ها به ثبت رسیده است. فردا روز پایانی برنامه وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت سفرهای نوروزی است.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات