برگزاری نمایشگاه «لوور در تهران» به مدت ۴ ماه

برگزاری نمایشگاه «لوور در تهران» به مدت ۴ ماه

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۵ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

آثاری از موزه لوور برای نخستین بار در تهران به نمایش درمی‌آید.

«محمدرضا کارگر» مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور گفت:

برای اولین بار نمایشگاهی از آثار موزه لوور تحت عنوان لوور در تهران برپا می‌شود. این نمایشگاه براساس تفاهم‌نامه منعقدشده میان معاونت میراث‌فرهنگی (موزه ملی ایران) و موزه لوور در اسفندماه سال گذشته برپا می‌شود.

او افزود که در این نمایشگاه آثاری بسیار با ارزش از موزه لوور مربوط به تمدن‌های مصر، یونان، رم باستان و آثاری از هنر کشور فرانسه در محل موزه ملی ایران به‌مدت ۴ ماه به نمایش درمی‌آید.

موزه لوور

کارگر همچنین با بیان اینکه براساس این تفاهم‌نامه آثار موزه لوور برای اولین‌بار به ایران امانت داده می‌شود گفت که این موضوع حاکی از اعتماد بین دو طرف و همچنین رشد سطح موزه‌داری دو کشور ایران و فرانسه است.

او با دعوت از همه علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه تأکید کرد:

نمایش این آثار، جدا از اینکه کمک می‌کند تا آگاهی و دانش مردم کشورمان از حوزه تمدن‌های مختلف افزایش پیدا کند، نشان از قابلیت فرهنگی کشورمان و همچنین دلیلی بر ثبات و امنیت کشور ماست و این اتفاق همچنین نشان از جهشی جدی در مسیر موزه‌داری کشور است.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور در پایان گفت که کشورهایی همچون ارمنستان و کره جنوبی نیز در سال جاری نمایشگاه‌هایی در ایران برگزار خواهند کرد و کشور مکزیک هم پیشنهاد کرده است که نمایشگاهی از آثار تمدن خود در ایران برگزار کند.

منبع مهرنیوز
برچسب‌ها موزه تهرانگردی

دیدگاه  

    تبلیغات