عکاسباشی سری ۴۴: از راه رود تا دیرینه

عمو عکاسباشی
چهار شنبه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
 عکاسباشی سری ۴۴: از راه رود تا دیرینه

لنز دوربین‌ تلفن‌های همراه خود را تمیز کنید و برای کمک به معرفی جاذبه‌های شهرتان دست به کار شوید. در ادامه با عکس‌های زیبای این هفته همراه کجارو باشید.

سرکار خانم المیرا شقاقی با عکس «متحف» تبریک ما را به‌عنوان عکس برگزیده‌ی سری چهل و سوم عکاسباشی پذیرا باشید.

متحف

عکاس: المیرا شقاقی

مکان: موزه زمان، تهران، زعفرانیه

عکاسباشی

تصمیم گرفتیم در عکاسباشی سه عکس برگزیده را با رای شما همراهان دوست داشتنی اعلام کنیم. در این سری از عکاسباشی نیز به پاس حمایت و همراهی شما دوستان به نفر اول فراخوان عکاسباشی از طرف اینستاچاپ یک پکیج ۵۰ تایی مستطیل خاطرات تقدیم خواهد شد.

اینستا چاپ اولین سرویس آنلاین ایرانی چاپ تصاویر مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی است که تلاش دارد بهترین همراه شما در نگهداری خاطراتتان باشد. لازم به ذکر است که این جایزه صرفا برای عکس‌های اینستاگرام نیست و شما می‌توانید عکس‌های دیگر خودتان را نیز چاپ کنید.

دو عکس انتخابی دیگر در مقالات کجارو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین شما می‌توانید همراه با عکس و ایمیل ارسالی در صورت تمایل نام کاربری اینستاگرام خود را نیز برای ما ارسال کنید تا در کنار عکستان منتشر شود. با کجارو همراه باشید تا در این عکاسباشی، به معرفی چند هنر زیبا از نگاه لنز دوربین شما بپردازیم.

دیرینه

عکاس : احسان ابراهیمی

مکان : شیراز، باغ عفیف اباد

عکاسباشی

میانه

عکاس: حسن افغانیان

مکان: پاوه، سد داریان

هنر زیبای آقای افغانیان با این توضیح به دست ما رسیده است که:

سد داریان یک سد خاکی ساخته شده روی رودخانه سیروان در نزدیکی شهرنودشه شهرستان پاوه و در مجاورت روستای داریان است. تاج سد داریان در استان کرمانشاه و مخزن آن در استان کردستان قرار می‌گیرد. ارتفاع این سد خاکی به ۱۵۵ متر می‌رسد و با ساخت آن چشمه بل، چندین روستای قدیمی و ده‌ها هکتار جنگل زیر آب می‌رود؛ آب این سد از شاخه هه ورامانت تا نزدیکی روستای سلین خواهد رسید و شاخه دیگر این رودخانه از طرف منطقه ژاوه رود می‌آید و در نزدیکی روستای اسپریز، وارد شاخه دیگر آن می‌شود. سد خاکی دیگری نزدیکی روستای بلبر واقع در هه ورامانت در حال احداث است. از ویژگی ها و مشخصات این سد اطلاعاتی در دست نیست.

عکاسباشی

شقایق

عکاس: مسعود شیرازی

مکان: گردنه قلاچه، گیلان غرب

عکاسباشی

راه رود

عکاس: رشاد محمودی

مکان: شهرستان سروآباد - روستای دزلی

عکاسباشی

این روزهای بهاری بهترین زمان برای رفتن به دامن طبیعت و عکاسی است. ثبت سرزندگی و شادابی محیط طبیعی اطرافمان در این فصل، البومی پر از رنگ برایمان به یادگار می گذارد. دیدن این البوم در زمیتان امسال همان قدر حالمان را خوب می‌کند که هوای آن روز عکاسی خوب کرد.

حال بهاری مناظر اطراف محل طندگیتان را ثبت کنید و با ما به اشتراک بگذارید.

دوستان من در تحریریه کجارو عکس‌هایی را برای نشر انتخاب می‌کنند که علاوه بر زیبایی بصری (رنگ‌بندی، قاب‌بندی، میزان نور)، به بهترین شکل ممکن جاذبه مورد نظر را معرفی کند. سعی کنید از عکس‌های منتخب ما در سری‌های پیشین الگو بگیرید. عکس مورد نظر را حتما در یک خط توصیف کرده و در صورت تمایل آدرس اینستاگرام خود را نیز ذکر کنید تا در مجله ما به اشتراک گذاشته شود.

تا حد امکان سعی کنید از تمیز بودن لنز دوربین‌تان مطمئن شوید و زمان مناسبی را برای عکاسی انتخاب کنید تا عکس‌هایی باکیفیت‌تر ثبت شود. همچنین اگر نمی‌دانید برای عکاسباشی از کجا شروع کنید،‌ حتما مقالات راهنمای عکاسی با موبایل ما را مطالعه کنید.

هنر خودتان را به آدرس ایمیل [email protected] یا تلگرام عکاسباشی https://telegram.me/Akassbash  ارسال کنید.

همراهی شما در این راه برایمان افتخار بزرگی است.

مطالب مرتبط:

    منبع کجارو
    برچسب‌ها عکاسباشی

    دیدگاه