موزه لوور را در موزه ملی ایران باستان ببینید

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
موزه لوور را در موزه ملی ایران باستان ببینید

نخستین نمایشگاه از آثار ارزشمند و تاریخی موزه‌ی لوور در موزه‌ ملی ایران یک سال دیگر برگزار می‌شود.

مدیر بخش شرق باستان موزه‌ی لوور «ماریل پیک» به همراه هیاتی از کارشناسان این موزه با جبرئیل نوکنده، مدیر موزه ملی ایران دیدار داشته این دیدار که به دنبال توافق اولیه‌ی بین موزه لوور و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر برپایی نمایشگاهی از آثار شاخص موزه لوور در موزه ملی ایران بوده که این نمایشگاه برای نخستین بار در موزه ملی ایران باستان یک سال دیگر برگزار می‌شود.

در این دیدار طرفین به دنبال مذاکرات قبلی درباره‌ی فراهم کردن مقدمات نمایشگاهی از آثار موزه لوور در موزه ملی ایران به بحث و تبادل نظر پرداختند. در همین راستا هیات اعزامی از لوور به همراه کارشناسان موزه ملی از محل نمایشگاهی موزه ملی و شرایط آن بازدید کرده و قابلیت‌های حفاظتی ـ امنیتی، امکانات فضایی و سایر جزئیات را با کارشناسان موزه ملی ایران مورد بررسی قرار دادند.

موزه لوور و موزه ملی

طرفین در اواخر فروردین سال آینده درباره انتخاب اشیا و سایر موارد مرتبط مجددا در پاریس دیدار و گفتگو خواهند داشت. براساس برنامه‌ریزی‌های اولیه، این نمایشگاه در اواخر سال ۱۳۹۶ یا اوایل سال ۱۳۹۷ به مدت سه ماه در موزه ملی ایران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که «نخستین» نمایشگاه آثار تاریخی موزه لوور در ایران است شامل مجموعه‌ای از اشیا مهم و ارزشمند لوور بوده که در موزه ملی ایران باستان به نمایش در می‌آید.

دیدگاه