کشته شدن مهاجم در فردوگاه اورلی پاریس

تیم  کجارو
شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
کشته شدن مهاجم در فردوگاه اورلی پاریس

مقام‌های فرانسه می‌گویند یک مرد پس از آن که در فرودگاه اورلی پاریس سلاح سربازی را از او گرفت، در تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه وزارت کشور فرانسه می‌گوید این مرد پس از آن که سلاح را از سرباز در نزدیکی ترمینال جنوبی فرودگاه گرفت، به یک مغازه فرار کرد ولی در تیراندازی کشته شد. اورلی دومین فرودگاه بزرگ پاریس است. به دنبال شنیده شدن صدای تیراندازی در این فرودگاه، فرودگاه اورلی تخلیه شده و به مسافران اجازه خروج از هواپیماها داده نشده است.

نیروهای امنیتی به همراه متخصصان خنثی‌سازی بمب در حال حاضر در فرودگاه حضور دارند. پلیس می‌خواهد اطمینان خاطر حاصل کند که فرد کشته شده، کمربند انتحاری با خود نداشته است. این در حالی است که پلیس پاریس تائید کرده که یک مامور پلیس در جریان تیراندازی صبح امروز در شمال پاریس زخمی شده است. مهاجمان با خودروی خود فرار کردند. هنوز معلوم نیست این دو رویداد با هم ارتباط دارند یا نه.

فرودگاه اورلی دومین فرودگاه بزرگ پاریس بعد از شارل دوگل است. ماه گذشته هم حادثه مشابهی در موزه لوور پاریس رخ داده بود و مردی مصری با قمه به سربازی که در منطقه نگهبانی می‌داد حمله کرده بود.فرانسه از دو سال پیش که حملات گروه خلافت اسلامی در پاریس و نیس منجر به کشته‌شدن ۲۳۵ نفر شد، در شرایط اضطراری بسر می‌برد.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه