با سرویس های آنلاین پخش موسیقی؛ غرق در میلیون ها آهنگ شوید

سعید میرزاپور
جمعه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰
با سرویس های آنلاین پخش موسیقی؛ غرق در میلیون ها آهنگ شوید

سرویس‌های استریم آنلاین موسیقی در سرتاسر جهان محبوبیت زیادی دارند و در حال حاضر نمونه‌های ایرانی آن‌ها نیز ارائه شده‌اند. همراه کجارو باشید تا با این نوع از سرویس‌ها بیشتر آشنا شویم.

موسیقی جای جای زندگی ما را فراگرفته است و روزانه ساعات زیادی را صرف گوش کردن به آن می‌کنیم. گوش دادن به موسیقی ممکن است در طول رانندگی، کار، ورزش و هر فعالیت دیگری انجام شود. اما یکی از لذت بخش‌ترین زمان‌هایی که برای گوش دادن به موسیقی است، زمان سفر به حساب می‌آید. در طول سفر به دلیل اینکه مسافت‌ها طولانی است، گوش دادن به موسیقی می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. به خصوص اینکه بهتر است در طول سفر به موسیقی‌های محلی آن منطقه گوش کنید تا هر چه بیشتر در فرهنگ آن منطقه وارد شوید.

موسیقی آنلاین

اگرچه در گذشته روش‌های زیادی برای گوش دادن به موسیقی وجود نداشت و اغلب به سیستم‌های پخش خودرو محدود می‌شد، اما در حال حاضر اغلب گجت‌های همراه قابلیت پخش موسیقی را دارند. در حال حاضر گردشگران می‌توانند از طریق موبایل، تلبت و انواع دستگاه‌های پخش همراه به موسیقی گوش دهند. اما آنچه که باعث شده ما در این مقاله از تکنولوژی سفر در کجارو به موضوع موسیقی بپردازیم، سرویس‌های ارائه دهنده آنلاین موسیقی (استریم موسیقی) هستند.

موسیقی آنلاین

سرویس‌های بسیاری در سرتاسر جهان وجود دارند که تعداد بسیار زیادی از موسیقی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و افراد می‌توانند به صورت آنلاین به میلیون‌ها موسیقی از سرتاسر جهان دسترسی داشته باشند. اگرچه معروف‌ترین این سرویس‌ها اغلب خارجی هستند و چندان نمی‌توانند برای کاربران ایرانی مفید باشند، اما نمونه های مشابه داخلی نیز زیاد هستند. با وجود اینکه سرویس‌های خارجی اغلب بسیار غنی‌تر هستند، اما بسیاری از آن‌ها آهنگ‌های ایرانی را در خودشان ندارند و در صورت وجود نیز تعدادشان بسیار محدود است.

از طریق چنین سرویس‌های آنلاین، کاربران در طول سفر و حتی هر فعالیت دیگر می‌توانند به سیل عظیمی از موسیقی‌های مختلف دسترسی داشته باشند و در این صورت هیچگاه آهنگی تکراری گوش نخواهید داد. از نمونه‌های داخلی چنین سرویس‌هایی می‌توان به هدفون و بیپ‌تونز اشاره کرد. البته سرویس‌های بسیار زیادی در این خصوص وجود دارند که این دو مورد از معروف‌ترینشان هستند.

موسیقی آنلاین

اگرچه این سرویس‌ها بسیار کاربردی به نظر می‌رسند، اما اصلی‌ترین مشکل آن‌ها آنلاین بودنشان است. یعنی برای استفاده از آهنگ‌ها باید دسترسی به اینترنت داشته باشید. البته در برخی از آن‌ها امکان دانلود آهنگ برای استفاده به صورت آفلاین نیز وجود دارد.

منبع کجارو
برچسب‌ها موسیقی تکنولوژی

دیدگاه