وزارت کار تعطیلی ۳۰ اسفند را کنسل کرد

وزارت کار تعطیلی ۳۰ اسفند را کنسل کرد

تیم  کجارو
| جمعه, ۶ اسفند ۹۵ ساعت ۲۰:۰۰

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که دو روز پیش در یک نامه رسمی از تعطیلی روز ۳۰ اسفند خبر داده بود، در اطلاعیه جدیدی تعطیلی این روز را پس گرفت و آن را در صلاحیت هیئت وزیران دانست.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

در پی انتشار خبر تعطیلی روز سی‌ام اسفند ماه سال جاری در رسانه‌ها، به آگاهی می‌رساند، موضوع یادشده کان‌لم‌یکن بوده و اتخاذ تصمیم در خصوص تعطیلی روز سی‌ام اسفند در صلاحیت هیئت محترم وزیران می‌باشد.

بنابراین هرگونه تصمیم‌گیری از سوی هیئت محترم وزیران به‌نحو مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیشتر «اسماعیل ظریف آزاد»، مدیر کل روابط کار و جبران خدمت در نامه‌ای به مدیران کل کار استانها درباره تعطیلی ۳۰ اسفند ۹۵ اعلام کرده بود:

نظر به اینکه به‌موجب لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی مصوب ۱۳۵۹.۴.۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران ۲۹ اسفند تا ۴ فروردین جزو تعطیلات رسمی کشور منظور شده است و در سال‌های کبیسه اسفند ماه ۳۰روزه بوده و روز سی‌ام نیز در بازه تعیین شده قرار می‌گیرد و اصلاحات بعدی آن قانون نیز متعرّض تعطیلی روز سی‌ام اسفند ماه نشده است، بنابراین بر طبق قانون یادشده روز سی‌ام اسفند ماه همچنان جزو تعطیلات رسمی کشور محسوب می‌شود. خواهشمند دستور فرمایید موضوع مذکور به نحو مقتضی به آگاهی کارشناسان و کارکنان ذی‌ربط رسانده شود و در حوزه آن اداره کل نیز اطلاع‌رسانی شود.

منبع تسنیم
برچسب‌ها تعطیلات اسفند

دیدگاه  

    تبلیغات