تورگردانان جاده ابریشم به ایران می آیند

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹
تورگردانان جاده ابریشم به ایران می آیند

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد سال آینده تورگردانان کشورهای جاده ابریشم میهمان ایران می‌شوند.

«مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت که ایران تلاش می‌کند با کشورهای جاده ابریشم در زمینه گردشگری همکاری داشته باشد.

رحمانی موحد بیان کرد که این اجلاس با حضور ۳۳ کشور، سال آینده، در ایران برگزار خواهد شد.

به گفته او، برنامه‌ریزی‌‌ها برای انتخاب استان مناسب برای برگزاری این اجلاس آغاز شده و سال آینده این اجلاس در یکی از استان‌های کشور که شرایط مناسبی برای میزبانی از این اجلاس داشته باشد برگزار خواهد شد.

جاده ابریشم

معاون گردشگری کشور همچنین با تاکید بر لزوم توجه مدیران کل استان‌ها به نظارت بر قیمت‌ها و کیفیت خدمات در طول نوروز، تاکید کرد که مراکز اسکان آموزش‌وپرورش فقط مختص اسکان فرهنگیان است و افراد آزاد نباید در این مراکز اقامت داشته باشند.

رحمانی موحد درباره معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور نیز تصریح کرد که به‌منظور معرفی هر چه بیشتر و مناسب‌تر جاذبه‌های گردشگری در نقاط مختلف کشور و استان‌های گوناگون، کلیپ ۱۵ دقیقه‌ای اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه‌های مختلف در دست تهیه است که در اتوبوس‌های برون‌شهری و قطارهای مسافر‌بری برای مسافران و گردشگران به‌نمایش در‌خواهد آمد.

از سوی دیگر به گفته او، قرار است جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف کشور با استفاده از ظرفیت انیمیشن جذاب «دیرین‌دیرین» در ۴۵ قسمت معرفی شوند.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری علاوه‌بر این با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته برای ارائه خدمات هر چه مناسب‌تر به مسافران و گردشگران، گفت:

موضوع تعیین برند گردشگری برای هر استان در دستورکار و درحال تهیه است.

رحمانی موحد، بر اهمیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی و لزوم توسعه آنها نیز تاکید و خاطرنشان کرد که براساس توافق‌های صورت‌گرفته با صندوق کارآفرینی امید، متقاضیان احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی می‌توانند از این صندوق، تسهیلات یک میلیاردریالی با کارمزد ۴ درصد دریافت کنند.

به گفته او، اعطای این تسهیلات به سایر تاسیسات گردشگری ازجمله واحدهای پذیرایی بین‌‌راهی، نیز درحال پیگیری است و به‌احتمال زیاد در سال ۹۶ امکان اعطای این تسهیلات به واحدهای پذیرایی بین‌راهی فراهم می‌شود؛ البته اولویت اعطای این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با واحدهای پذیرایی بین‌راهی است که در نوروز خدمات باکیفیت و مطلوب‌تری ارائه دهند.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه در حوزه اقتصاد ‌مقاومتی سه زیرپروژه در حوزه گردشگری تعریف شده که دو مورد از آنها دارای برش استانی است، یادآور شد که «توسعه روستایی»، «سایت‌های جهانی» و «بازاریابی و جذب گردشگر» سه زیرپروژه‌ای است که با موضوع اقتصاد‌ مقاومتی در حوزه گردشگری تعریف شده است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه