خرید هواپیماهای ATR نهایی شد

خرید هواپیماهای ATR نهایی شد

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۷ بهمن ۹۵ ساعت ۱۴:۲۰

با گذشت حدود یک سال از سفر رئیس جمهوری ایران به پاریس و امضای توافق‌نامه ابتدایی خرید هواپیماهای ایرباس و ATR، وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن مذاکرات برای خرید هواپیماهای این شرکت ایتالیایی خبر داد.

ایران به طور هم‌زمان در کنار برنامه‌ریزی برای خرید هواپیماهای غول‌پیکر مسافربری به منظور افزایش توان فرودگاه‌های کوچک خود و انعطاف‌پذیر کردن ناوگان هوایی نسبت به خرید هواپیماهای با برد کوتاه و ظرفیت مسافرپذیری پایین نیز اقدامات جدی انجام داد که در نخستین گام به امضای یک موافقت‌نامه برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR از این شرکت ایتالیایی منجر شد.

ATR

پس از آنکه قراردادهای نهایی ایران ایر با دو غول هواپیماساز بوئینگ و ایرباس نهایی شد و حتی نخستین فروند از ایرباس‌های خریداری شده از سوی این شرکت به طور رسمی وارد ناوگان هما شد، حالا وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن مذاکرات خرید هواپیماهای ATR خبر می دهد.

آخوندی با بیان اینکه مذاکرات برای خرید هواپیمای ATR به مرحله نهایی رسیده و در حال حاضر در مرحله مبادله سند به سر می‌برد که مذاکرات برای خرید این هواپیما به مرحله نهایی رسیده و در حال حاضر در مرحله مبادله سند به سر می‌برد. به گفته وزیر راه و شهرسازی با نهایی شدن تبادل این سند بحث ورود نخستین هواپیماهای ATR به ناوگان ایران به شکل رسمی پیگیری خواهد شد.

ایران ایر پیش از این ابراز امیدواری کرده بود که با نهایی شدن قرارداد با این شرکت ایتالیایی امکان ورود چند فروند از هواپیماهای ATR به ناوگان ایران تا پیش از سال جاری نهایی شود و با صحبت‌های جدید آخوندی به نظر می‌رسد اجرای این قرارداد در هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۵ ممکن خواهد بود.

منبع تی نیوز
برچسب‌ها هواپیما

دیدگاه  

    تبلیغات