تبدیل فرودگاه جاسک به فرودگاه ملی

فاطمه رشیدی
دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
تبدیل فرودگاه جاسک به فرودگاه ملی

فرودگاه جاسک با حضور فرماندهان ارتش و به زمین نشستن اولین پرواز ملی در این فرودگاه، رسما از یک فرودگاه نظامی به ملی تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی نداجا، صبح امروز و با حضور دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی و آیت‌الله حسینی بوشهری فرودگاه جاسک رسما به فرودگاه ملی تبدیل شد و اولین پرواز ملی در این فرودگاه به زمین نشست.

«امیر خانزادی» در مراسم افتتاح فرودگاه جاسک طی سخنانی، بیان کرد:

همانگونه که آگاهی دارید، امروزه حمل و نقل به عنوان جزو لاینفک زندگی انسان، بستر مهمی را برای رشد و پیشرفت در اختیار جامعه بشری قرار می‌دهد و مبنایی برای ارزیابی میزان توسعه‌یافتگی تلقی می‌گردد.

وی افزود:

حمل و نقل هوایی علاوه بر سرعت بخشیدن به جابجایی‌ها، ظرفیت‌های ملی را در ابعاد مختلف در دسترس قرار داده و به اشتراک‌گذاری آن را تسهیل می‌نماید.

به نحوی‌ که مناطق کمتر برخوردار با بهره‌مندی از این ظرفیت، به شکل انبساطی به ظرفیت‌های قابل به اشتراک‌گذاری مناطق بیشتر برخوردار دسترسی پیدا می‌کنند و این موضوع کمک قابل توجهی به کاهش محرومیت‌ها و محدودیت‌ها می‌نماید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد:

حمل و نقل هوایی، علاوه بر افزایش آسایش و رفاه برای هموطنان عزیزمان در سواحل مکران، سرزمین آفتاب و دروازه طلایی اتصال کشور به دریاهای آزاد جهان، حاشیه امنیت اجتماعی را افزایش داده و بندر راهبردی جاسک را بیش از پیش برای تبدیل شدن به یک گره مواصلاتی چندوجهی که به ظرفیت‌های گذرگاهی و ترانزیتی ملی، منطقه‌ای و جهانی متصل است، نزدیک می‌کند.

امیر خانزادی تصریح کرد:

در واقع فرودگاه «شهدای هفتم آذر» بندر راهبردی جاسک که امروز با حضور شما افتتاح می‌گردد را می‌توان مبدأ تاریخ جدید برای جهش و توسعه تمدن دریایی در سواحل مکران تلقی کرد که شکل‌گیری چرخه‌های قابلیت‌ساز تمدنی و مولد قدرت دریایی را تسهیل می‌نماید و به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران کمک می‌کند تا با برخورداری از ظرفیت‌های مکران توسعه‌یافته، آن‌گونه که انتظار می‌رود، تبلور اقتدار ملت و نظام در دریا باشد.

از طرفی سیستم حمل و نقل برای برطرف کردن نیازهای بشر به‌ وجود آورده است. به همین دلیل فارغ از رویکردها و جنبه‌های اقتصادی آن، نباید تبعیض بین انسان‌ها و نسل‌ها قائل شد.

در برخورداری از این ظرفیت، برقراری عدالت اجتماعی و توسعه متوازن حائز اهمیت است.

وی ادامه داد:

رویکردی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و کوششی مسنجم از سوی نیروی دریایی، شما عزیزان در حوزه‌های مختلف ملی و تأکید خاص مقام معظم رهبری، نقش ارزشمندی در برقراری عدالت اجتماعی، برخورداری از ظرفیت‌های ملی و محرومیت‌زدایی از چهره سواحل مکران ایفا کرده و به فعال شدن قابلیت‌های آن در ابعاد مختلف کمک می‌کند.

این موضوع فرصتی مناسب برای توسعه گفتمان اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی را با تمرکز بر دریا و بندر راهبردی جاسک برای تأثیرگذاری کلان و پیوند زدن منافع و امنیت جمعی به منافع ملی برای شکوفایی اقتصادی و پیشرفت از طریق برقراری امنیت و صلح پایدار فراهم می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد:

امروز که به میمنت اجرایی شدن فرمان مقام معظم رهبری در برخورداری مردم شریف بندر راهبردی جاسک از فرودگاه و رفاه بیشتر، شادمان هستیم، بر خود واجب می‌دانم یاد و خاطره عزیزانی را همچون شهید دریادار شیرانی زنده نگاه دارم که با مجاهدت خاموش و ایثار فراوان، نقش مهمی در توفیق امروز ایفا کرده است.

امیر دریادار خانزادی اضافه کرد:

همچنین مراتب سپاس و قدردانی خود و خانواده بزرگ نیروی دریایی را تقدیم به امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، بزرگ‌مردی می‌کنم که صبورانه و با اهتمامی ویژه، بیرق توسعه سواحل مکران را افراشته نگاه داشت تا امروز شاهد به بار نشستن تلاش‌هایی باشیم که همگام با مجاهدت خاموش کارکنان و خانواده‌های نیروی دریایی ارتش با عشق به ولایت و ملت شریف ایران برای رسیدن و دستیابی به جایگاه ممتاز متناسب با ایران اسلامی، در امر دریا صورت گرفته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد:

امیدواریم بتوانیم با بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها و همگام با همه شما عزیزان در حوزه‌های ملی و بخش‌های خصوصی متعهدانه در مسیر رشد و پیشرفت سواحل مکران گام‌های مصمم و اثربخشی را برداریم.

دیدگاه