پارک واقعیت مجازی عظیم چین ماه آینده افتتاح می‌شود

کسری مجیدی
چهار شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
پارک واقعیت مجازی عظیم چین ماه آینده افتتاح می‌شود

ماه آینده پارک واقعیت مجازی چین در جنوب غربی این کشور به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های فناوری افتتاح می‌شود.

اگر از دوست‌داران فناوری‌های نوین، از جمله واقعیت مجازی هستید، وقت آن رسیده که تقویم خود را برای سفر بعدی خود خالی کنید؛ چرا که در ماه آینده، پارک بزرگ واقعیت مجازی در شهر «گوییانگ» (Guitang) واقع در جنوب غربی چین آغاز به کار می‌کند.

پارک واقعیت مجازی چین

همان‌طور که از نام این مجموعه، «ایست ولی آو ساینس اند فنتزی» (East Valley of Science and Fantasy) مشخص است، این پارک برای تحقق رویاها و فناوری‌های فانتزی و تخیلی بشر ساخته شده است. این پارک فناوری با محوریت واقعیت مجازی از بخش‌های گوناگونی مانند سالن‌های تفریحی مجهز، سالن‌های سینما، رستوران‌ها و دیگر قسمت‌های کوچک و بزرگ تشکیل شده است.

چند هفته پیش بود که تعدادی عکس از این پارک درز پیدا کرد که ساختمان‌های عجیب و غریب و البته غول‌پیکر آن را نشان می‌داد. این طور که به نظر می‌رسد، خود محوطه‌ی پارک به تنهایی گواهی است برای دنیای خیالی این پارک، چه برسد به زمانی که بخواهیم در آن از فناوری‌هایی نظیر واقعیت مجازی استفاده کنیم.

پارک واقعیت مجازی چین

تاکنون هزینه‌ای بالغ بر ۱/۵ میلیارد دلار صرف ساخت این پروژه شده است. از طرفی همان‌طور که اشاره شد، بر اساس گفته‌ها این پارک قرار است ماه آینده بازگشایی شود. با توجه به امکاناتی نظیر عینک‌های واقعیت مجازی، تجهیزات و تفریحات متعددی مانند قطارهای مجازی، قرار است در این پارک برپا شود. به هر ترتیب اگر علاقه‌مند به این زمینه‌ها هستید، کافی است هم‌اکنون ساز سفر را کوک کنید!

مطالب مرتبط:

    منبع TNW

    دیدگاه