سرگرم کردن کودکان در سفر

رضا اردو
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
سرگرم کردن کودکان در سفر

«هنوز نرسیدیم؟»، اگر این جمله‌ای است که مدام در طول سفر از فرزندتان می‌شنوید، با این مقاله همراه شوید.

ممکن است کودکان شیرین‌ترین حرف‌ها را بزنند، اما گاهی واقعا غیرقابل پیش‌بینی هستند.

دقیقا چند دقیقه طول می‌کشد تا کودک‌تان در سفر حوصله‌اش سر برود؟ روان‌شناسی می‌گوید بیشتر کودکان کمتر از ۱۲ سال تنها می‌توانند ۴۹ دقیقه و ۴۷ ثانیه صبر کنند تا آن دو کلمه‌ی ترسناک «هنوز نرسیدیم؟» را بگویند.

این بدین معنا است که والدین در پروازهای طولانی، که کودک‌شان برای ساعت‌ها حوصله‌اش سر می‌رود، باید آمادگی داشته باشند.

پژوهشی از دکتر سندی من (Sandi Mann)، روان‌شناس متخصص در زمینه‌ی بی‌حوصلگی در دانشگاه لنکشایر مرکزی و امارات، نشان می‌دهد که مسافران بین سه تا چهارساله در پروازها می‌توانند بیشترین مزاحمت را برای دیگر مسافران ایجاد کنند.

بنا به خبرگزاری یاهوی انگلستان، دکتر من می‌گوید:

والدین کودکان سه تا چهارساله درخواهند یافت که فرزندشان در سنی است که از لحاظ فیزیکی خیلی فعال شده و در عین حال دارد شخصیت مستقل خود را تجربه می‌کند. بنابراین برای سرگرم‌ نگه داشتن آن‌ها به چیزهای پیچیده‌تری نسبت به قبل نیاز دارند.

به طور شگفت‌انگیزی، تنها ۴۳ درصد والدین نگران هستند که فرزندشان برای دیگر مسافران مزاحمت ایجاد نکند. راهکارهای مختلفی برای سرگرم کردن بچه‌ها در سنین مختلف وجود دارد. بهترین راه برای سرگرم نگه داشتن بچه‌های کوچک‌، از نوزادان تا شش‌ساله‌ها، این است که یا بخوابند یا آن‌ها را در راهروی هواپیما راه ببریم یا کتاب‌های رنگی در اختیارشان بگذاریم. کودکان بزرگ‌تر، از ۶ تا ۱۲ سال، بهتر است فیلم ببینند، به موسیقی گوش دهند یا با خانواده حرف بزنند تا گذر زمان را حس نکنند.

دانلود ویدیو

والدینی که آمادگی همراه بردن کودک در پروازهای طولانی را ندارند، بهتر است در خود نفس سفر تجدید نظر کنند؛ زیرا پژوهشی دیگر نشان می‌دهد که اصولا کودکان رفتن به جاهای جدید را دوست ندارند.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه