تغییرات آب و هوایی در آمریکا، میلیاردها دلار به ضرر مالیات‌دهندگان است

نگین توکلی
پنجشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
تغییرات آب و هوایی در آمریکا، میلیاردها دلار به ضرر مالیات‌دهندگان است

آب و هوای نامعتدل و تغییرات اقلیمی، موجب میلیاردها دلار ضرر برای مالیات‌دهندگان می‌شود. برای مطلع شدن از این جزئیات این خبر با ما همراه شوید.

واشنگتن: تغییرات اقلیمی همانند فاجعه‌ای آرام، موجب میلیاردها ضرر به مالیات‌دهندگان می‌شود. بر طبق مطالعات جدید انجام شده توسط دولت، این هزینه همان‌طور که آب و هوای نامعتدل، رایج‌تر شده، در حال افزایش است.

تغییرات اقلیمی

این مقاله توسط الکس سیتز والد در تیم فلیپ برد نوشته شده است.

حکومت فدرال مبلغ تخمینی ۳۵۰ میلیار دلار (۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان) را در دهه اخیر بابت آب و هوای نامعتدل و آتش‌سوزی‌ها هزینه کرده که بر اساس گزارش اداره رسیدگی دولتی (GAO)، با تغییرات اقلیمی، تشدید شده است. تخصیص این بودجه در حیطه اختیارات کنگره است تا هزینه‌های اضافی میلیارد دلاری را برای رفع کردن این طوفان، تامین کند.

گزارش‌ها می‌گوید اثرات تغییرات اقلیمی، هزینه‌های بسیار زیادی را تاکنون به دولت فدرال تحمیل کرده و این هزینه‌ها همزمان با تغییرات سریع‌تر آب و هوایی، در حال افزایش است.

گزارشات حاکی از آن است که قرار دادن تگ دقیق هزینه بر روی تغییرات اقلیمی، امری غیرممکن است، ولی تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد، اثرات و هزینه‌های تغییرات اقلیمی مانند سیل، خشکسالی و دیگر رویدادها، به دنبال رایج‌تر شدن رویدادهای نادر و شدید، رو به افزایش است.

سناتورهای هر دو حزب مانند سوسان کالینز، آر مین و ماریا کانت ول، دی واش، گزارشات را از سازمان GAO، بازوی کنگره که وظیفه تحقیق و نظارت بر شعبه اجرایی را دارند، درخواست کرده‌اند.

فصل طوفان مخرب عجیب امسال، همین حالا خزانه آژانس مدیریت حوادث اورژانسی فدرال را تخلیه کرده است و آتش‌سوزی مرگبار تاریخی کالیفرنیا، هزینه‌های بیشتری بر دولت تحمیل کرده است.

مجلس سنا روز سه شنبه (۲ آبان ۱۳۹۶) طرح تخصیص ۳۶/۵ میلیارد دلار دیگر برای کمک به این فاجعه‌ها را تصویب کرده است. این بودجه مکمل بودجه ۱۵ میلیارد دلاری ماه گذشته است که کنگره تصویب کرد. این بودجه‌ها نشان می‌دهد هزینه‌های امسال به طرز غیرمعمولی بالا هستند.

تغییرات اقلیمی

عکس از ماریو تاما

در بالا دوچرخه‌های کودکان در محیطی بدون شبکه برق یا آب به مدت دو هفته، پس از طوفان ماریا در جزیره در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۷ در سان ایسیدرو، پورتو ریکو را می‌بینید.

بر طبق گزارشات، در کنار بودجه ۲۰۵ میلیارد دلاری که دولت در دهه قبل به صورت مستقیم برای کمک به حوادث غیرمترقبه هزینه کرده، ۹۰ میلیارد دیگر نیز صرف بیمه محصولات و سیل، ۳۴ میلیارد برای مدیریت آتش‌سوزی در دنیای وحش و ۲۸ میلیارد صرف تعمیرات امکانات دولتی، شده است.

دولت برای مقابله با رویدادهای مرتبط به تغییرات آب و هوایی باید آماده‌تر باشد. مطالعات GAO نشان داده است، دولت فدرال، رویکرد جامع و استراتژیکی در مقابله با حوادث نداشته است و همچنین استراتژی‌های دولتی، هیچ اولویتی مرتبط به تغییرات اقلیمی، ندارند.

گزارشات نشان می‌دهد دولت قدم‌هایی برای جدی شماردن خطرات اقلیمی برداشته است، ولی رییس جمهوری وقت، دونالد ترامپ، در ماه مارچ یک دستور اجرایی امضا کرد که در طی آن برخی طرح‌های مرتبط با این موضوع را لغو کرد، حرکتی باعث ایجاد بی‌ثباتی می‌شود حتی اگر دیگر برنامه‌ها ادامه پیدا کنند یا جای این برنامه را بگیرند.

گزارشات اذعان دارند؛ نتایج تا زمانی که نیاز به تلفیق مدل‌های اقتصادی و پیچیدگی اقلیم است، ناقص و نامشخص باقی می‌مانند. ولی GAO در محافظه‌کاری در تخمین‌هایش، شناخته شده است، به خصوص در مسائل بحث برانگیز.

مطالب مرتبط:

    منبع flipboard
    برچسب‌ها آب و هوا

    دیدگاه