از تفریحات رایگان استکهلم لذت ببرید

صدیقه شجاعی
پنجشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
از تفریحات رایگان استکهلم لذت ببرید

از پیاده‌روی در مجمع‌الجزایر استکهلم گرفته تا ماجراجویی در آثار هنری مترو، جزو تفریحات رایگان این شهر به حساب می‌آید.

حتی در استکهلم نیز می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید. در این میان حتما به منطقه‌ی قدیمی شهر بروید و ضمن پیاده‌روی در خیابان‌های سنگ‌فرش، از ساختمان‌های رنگارنگ آن نیز دیدن کنید. با ما همراه باشید تا شما را با سایر جاذبه‌ها و تفریحات رایگان پایتخت سوئد آشنا کنیم.

۱. تورهای گردشگری

گردش در استکهلم

در صورتی که به دنبال موضوعات فرهنگی و آموزشی هستید، از تورهای گردشگری رایگان در ایستگاه متروی تی-سنترالن (T-Centralen) جمعه‌ها ساعت ۱۱:۳۰ استفاده کنید. این تور آموزشی در یک سفر یک و نیم ساعته شما را با جاذبه‌های شهر آشنا کرده و اطلاعات مهمی درباره استکهلم و حقایقی راجع به خانواده سلطنتی و فرهنگ سوئد به شما می‌دهد.

۲. موزه ها

موزه استکهلم

برای تماشای هنر آسیایی می‌توانید به طور رایگان از موزه Ostasiatiska دیدن کنید. اگر هم از طرفداران هنر مدرن هستید، سری به موزه مدرن بزنید که در میان مجموعه‌های هنری خود آثار ارزشمندی از پیکاسو و دالی را در معرض دید عموم گذاشته است. در فاصله‌ی کوتاهی از این موزه، مرکز معماری و طراحی سوئد قرار دارد که با بازدید از آن درباره معماری سوئد از قرن ۱۹ تا به امروز یاد خواهید گرفت. موزه «نوردیسکا» (Nordiska) در ماه‌های اکتبر تا مه هر چهارشنبه رایگان است و می‌توانید با سنت‌های متنوع و عجیب و زندگی مردم سوئد آشنا شوید.

۳. آثار هنری مترو

متروی استکهلم

به هر طرف دیوارهای «متروی استکهلم» (Stockholm Tunnelbana) که نگاه کنید، شاهد دیوارهای غارمانند و رنگارنگ، موزاییک‌های حیرت‌آور و طرح‌های رویایی خواهید بود. با این که به عنوان طولانی‌ترین موزه هنری دنیا محسوب می‌شود، اما می‌توانید به رایگان از کلیه‌ی آثار هنری آن دیدن کنید یا با تور آرت واک (Art Walk) همراه شوید که در تمام ایام سال به زبان سوئدی در خدمت گردشگران است، هر چند خدمات خود را در ماه‌های تابستان به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌کند.

۴. گردش در منطقه قدیمی

منطقه قدیمی استکهلم

پیشنهاد می‌کنیم گشت و گذار خود در استکهلم را با قدیمی‌ترین بخش شهر یعنی «گملا ستان» (Gamla Stan) آغاز کنید. در کوچه‌های سنگفرش و باریک قدم زده و از نمای میادین شهر بازدید کنید. در ادامه سری به قصر سلطنتی بزنید. اگر پیش از ظهر به آنجا برسید، شاهد تعویض گاردها خواهید بود و در صورتی که خوش شانس باشید، رژه گارد سلطنتی را در شهر می‌بینید. بهترین ورودی به گملا ستان، خیابان ملکه (Drottninggatan) و عبور از زیر طاق ساختمان مجلس است. تورهای رایگانی هم برای بازدید از این منطقه قدیمی اختصاص دارد که هر جمعه ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر از ایستگاه متروی تی-سنترالن برقرار است.

۵. چشم اندازهای استکهلم

مناظر استکهلم

هنگام پیاده‌روی در شهر، سری هم به خیابان‌های تپه‌ای و مسیرهای چشم‌نواز آن بزنید. وقتی به ایستگاه «اِسلوسِن» (Slussen) رسیدید، یک راست به آسانسور «کاتارینا» (Katarina) بروید و از چشم‌انداز زیبای آب لذت ببرید. دیدن ویترین مغازه‌های خیابان «ژاتگاتن» (Gotgatan) نیز خالی از لطف نیست و قدم زدن در امتداد تفرجگاه دریایی «فیالگاتن» (Fjällgatan) روح شما را تازه خواهد کرد. در ضمن پل خیلی رمانتیک «ماریاهیسن» (Mariahissen) را فراموش نکنید و اگر می‌خواهید به پیک نیک بروید و تصاویر خارق‌العاده‌ای از شهر را مشاهده کنید، به بلندترین منطقه طبیعی استکهلم یعنی Skinnarviksberget سر بزنید.

۶. تناسب اندام در فضای باز

ورزش در استکهلم

در اقصی نقاط شهر، سالن‌های ورزشی در فضای باز وجود دارند که فرصت خوبی برای حفظ تناسب اندام در طول سفر را برای شما فراهم می‌کند به خصوص که برخی از آن‌ها رایگان هم هستند. مطمئنا ورزش در فضای باز خیلی هیجان‌انگیزتر از دویدن روی تریدمیل خواهد بود. اگر می‌خواهید در شهر بدوید، می‌توانید با گروه ران ویت می (Run with Me) همراه شویدگ ولی باید آمادگی دویدن روی سنگفرش‌های منطقه قدیمی و مناطق تپه‌ای را داشته باشید. در طول تابستان نیز  Friskis & Svettis تمرینات خود را به رایگان در فضای باز انجام می‌دهند که شامل ایروبیک، دویدن، یوگا و ... می‌شود.

۷. نمایش رادیویی موسیقی

رادیوی استکهلم

برای تجربه‌ای منحصر به فرد و محلی به ایستگاه رادیوی سوئد بروید و در برنامه‌ی رادیویی Musikplats استکهلم به تماشای کنسرت زنده و رایگان از هنرمندان معاصر در ژانرهای مختلف بنشینید. در اینجا می‌توانید به مصاحبه‌ها گوش کرده، با مهمانان نوازنده ملاقات کنید و سوالات خود را بپرسید.

منبع momondo

دیدگاه