نصب گردنبند شب رنگ به شترهای استان‌های کویری برای کاهش میزان تصادفات

نصب گردنبند شب رنگ به شترهای استان‌های کویری برای کاهش میزان تصادفات

سعیده خلیلی‌صفا
| پنجشنبه, ۲۷ مهر ۹۶ ساعت ۰۹:۲۹

به دلیل افزایش آمار تلفات جاده‌ای ناشی از برخورد شتر با خودرو در استان‌های کویری نصب گردبندهای شب رنگ به گردن و پاهای این حیوان در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گرفت.

استان‌های کویری کشور سالیانه با حوادث جاده‌ای برخورد شتر با خودرو مواجه هستند و از اینرو، به منظور کاهش میزان این تصادف‌ها، بر روی گردن و پاهای شترهای سرگردان استان هرمزگان گردنبندهای شب رنگ نصب خواهد شد.

در این رابطه، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان چنین گفت:

دستگاه های متولی در امر ترافیک جهت کنترل و نظارت بر کاهش تصادفات استان و رفع نقاط حادثه خیز معابر شهری و برون شهری در محورهای مواصلاتی حوزه‌ استحفاظی هرمزگان اقدامات لازم را انجام دهند.

البته پیش‌تر نیز سایر استان‌های کویری مانند سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرای این طرح را با نصب گردنبندهای شب رنگ با رنگ‌های سبز، قرمز، نارنجی و سفيد به گردن شترها و آموزش ساربانان آغاز کرده بودند.

وجود گله‌های بزرگ شتر در حاشیه جاده از جمله خطرهایی است که رانندگی در شب را در جاده‌های شرقی کشور بسیار استرس زا کرده است، به طوری که سالیانه تعداد زیادی از رانندگان و مسافران در این جاده‌ها به دلیل نبود نور کافی، بی‌توجهی شترها به چراغ و بوق خودرو، شترهای بدون پلاک و شب نما و نیز کاهش عرض جاده جان خود را از دست می‌دهند.

 

برچسب‌ها کویر خبر

دیدگاه  

    تبلیغات