مراتب ثبت ملی بیمارستان فاطمی اردبیل

آزاده یوسف نژاد
دوشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
مراتب ثبت ملی بیمارستان فاطمی اردبیل

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار اردبیل مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «بیمارستان دکتر فاطمی» را به او ابلاغ کرد.

تاریخچه بیمارستان

مرکز آموزشی و درمانی دکتر فاطمی اردبیل که احداث آن درسال ۱۲۹۹ هجری شمسی شروع گردیده وفعالیت خود را با ۲۰ تخت بیمارستانی در سال ۱۳۱۶ هجری شمسی آغاز کرده است.

در نامه علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اقبال عباسی استاندار اردبیل که روز یکشنبه ۲۳ مهر ارسال شده آمده است:

در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی - ‌تاریخی ”بیمارستان دکتر فاطمی“ واقع در استان اردبیل، شهر اردبیل، میدان شریعتی، خیابان هلال‌احمر که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره ۳۱۷۰۰ مورخ ۱۳۹۶/۲/۱۱ در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.

 

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها ثبت ملی

    دیدگاه