معافیت مالیاتی برای تمامی بخش‌‌های گردشگری باعث رشد این صنعت می‌شود

آزاده یوسف نژاد
سه شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹
معافیت مالیاتی برای تمامی بخش‌‌های گردشگری باعث رشد این صنعت می‌شود

معافیت‌های مالیاتی برای تمام بخش‌های صنعت گردشگری باعث درخواست بیشتر و حضور پر رنگ تر همه در این صنعت می‌شود.

 نشست محمد محب‌خدایی معاون گردشگری با روسای تشکل‌های گردشگری با موضوع «مشوق‌های حمایتی و معافیت‌های مالیاتی» امروز سه‌شنبه۱۸ مهر ۹۶ با حضور مدیران‌کل معاونت گردشگری و روسای تشکل‌های مختلف گردشگری برگزار شد.

محمد محب‌خدایی معاون گردشگری در این جلسه گفت:

صنعت گردشگری باید در جایگاهی قرار بگیرد تا همه تحت پوشش این صنعت قرار بگیرند.

معاون گردشگری اضافه کرد:

معافیت‌های مالیاتی باید برای تمام بخش‌های صنعت گردشگری در نظر گرفته شود تا همه خواستار حضور و فعالیت در این صنعت شوند.

محب‌خدایی تصریح کرد:

باید تمام انرژی بخش گردشگری برای حل مشکلات صرف شود و بخش خصوصی بیشترین و بزرگ‌ترین سهم را در این حوزه دارد، چرا نباید اتاق گردشگری کشور وجود داشته باشد؟ در تمام دنیا گردشگری پارامتری برای توسعه سایر بخش‌هاست.

معاون گردشگری یادآور شد:

بخش خصوصی باید برای حل مشکلات انسجام و هماهنگی داشته باشد، باید در کشور پلیس گردشگر و تاکسی گردشگری داشته باشیم و مزیت‌های این بخش به‌قدری باشد که همه خواستار ورود به این حوزه باشند، گردشگری باید به شأن خود برگردد.

او با اشاره به طرح توراپراتورهای مجازی گفت:

این‌که ایرانیان خارج از کشور توراپرتور مجازی بشوند، کمک بزرگی به بخش گردشگری است، با ارائه مشوق‌هایی در بخش گردشگری می‌توانیم حوزه گردشگری را به پویایی و تحرک برسانیم.

او ادامه داد:

ستاد سفر، کانون ملی هماهنگی سفر و توافق‌های ملی گردشگری سه رکنی هستند که می‌توانند بسیاری از مشکلات این بخش را حل کنند، شأن صنعت گردشگری باید در حد خودش حفظ شود، باید با همدلی و هم‌سویی این شرایط را فراهم کنیم.

در این جلسه بحث و بررسی در مورد تنظیم مشوق‌های مالیاتی برای حوزه گردشگری بین معاون گردشگری و روسای تشکل‌های گردشگری انجام شد.

 

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه