تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاها

تیم  کجارو
شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاها

طرح «تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به کتابخانه‌های روستایی» با شعار «هر گردشگر یک سفیر آگاهی» همزمان با روز اهدای کتاب آغاز می‌شود.

«رجبعلی خسروآبادی» مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت:

کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم دارد. با این وصف یکی از راه‌های جذب مشارکت‌های مردمی، اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی است. اگر فرهنگ مطالعه ترویج پیدا کند بی‌شک فرهنگ توسعه گردشگری و حفظ میراث فرهنگی نیز در جامعه پایدار خواهد بود.

وی در ادامه افزود که اجرا و تداوم این طرح در بلندمدت اثرات بی‌شماری در صیانت از بناها و تپه‌های تاریخی خواهد داشت.

خسروآبادی با بیان این‌که اهدای کتاب، یک حرکت جنبشی و مردمی است، بیان کرد:

در این طرح با مشارکت شهروندان کتاب‌های مطالعه شده از منازل خارج می‌شود و برای استفاده عمومی در کتابخانه‌های روستایی برای نشر دانش به اشتراک گذاشته شود. ما از عموم شهروندان می‌خواهیم با اهدای کتاب به کتابخانه‌های روستایی ضمن دریافت بلیت تورهای تهرانگردی، ما را در اجرای این طرح یاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران بیان کرد: شهروندانی که علاقمند به مشارکت در این طرح هستند نام کتاب اهدایی خود را به شماره ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ ارسال کنند تا کد هدیه شرکت در تور ری‌گردی را که تاریخ ۲۳ دی ماه برگزار می‌شود، دریافت کنند.

اهدای کتاب

او با بیان این‌که اجرای طرح تهرانگردی در ازای اهدای کتاب با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری ناحیه یک منطقه شش و با هدف اهدای کتاب شهروندان به کتابخانه روستای «ده خیر» از توابع شهرستان ری اجرا خواهد شد، گفت که اجرای این طرح به صورت پیوسته با برگزاری گشت‌های گردشگری در پایتخت و شهرستان‌های استان تهران ادامه خواهد داشت.

در این گشت همراه داشتن کتاب اهدایی، بلیت شرکت در تور خواهد بود و شهروندان ضمن بازدید از آثار تاریخی شهرستان ری در انتها کتاب‌های خود را به کتابخانه روستایی ده خیر اهداء خواهند کرد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها کتاب تهرانگردی

    دیدگاه