پیش بینی هوای روزهای پیش رو و هشدار به رانندگان

تیم  کجارو
سه شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵
پیش بینی هوای روزهای پیش رو و هشدار به رانندگان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، از ادامه بارش برف در پایتخت خبر داد.

«احد وظیفه» مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:

بعد از ظهر روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید، برای غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود. روز پنج‌شنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در شمال غرب و سپس شمال شرق کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

وظیفه با اشاره به اینکه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر مخصوصا استان گیلان وزش باد شدید جنوبی و افزایش قابل ملاحظه دما بین ۴ تا ۷ درجه رخ خواهد داد، افزود که از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریان روی دریای خزر، در غرب سواحل دریای خزر کاهش تدریجی دما، افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود، لازم به ذکر است که امروز خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهند بود.

برف تهران

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت آسمان پایتخت طی دو روز آینده گفت:

آسمان تهران روز چهارشنبه کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای منفی ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتی‌گراد و روز پنج‌شنبه نیمه ابری تا ابری در بعدازظهر بارش باران و برف همراه وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

همچنین سازمان هواشناسی طی اخطاریه‌ای که امروز منتشر کرده است نسبت به بارش باران و برف در برخی مناطق کشور و همچنین لغزندگی جاده‌ها هشدار داده است.

هواشناسی

وضع هوای مناطق مختلف کشور

پنجشنبه هفتم بهمن ماه

بارش برف و باران در کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، همدان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران.

جمعه هشتم بهمن ماه

بارش برف و باران در کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال و شرق خوزستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کردستان، همدان، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی.

بر این اساس بارش برف در مناطق ذکر شده موجب لغزندگی جاده خواهد شد و توصیه می‌شود برای جلوگیری از اختلال در حمل و نقل و خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها برف

    دیدگاه