سخنان رئیس جمهوری درباره صنعت هوایی و حوزه گردشگری

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
سخنان رئیس جمهوری درباره صنعت هوایی و حوزه گردشگری

روحانی با تاکید بر اینکه صنعت هوایی از پایه‌های گردشگری است، گفت که در سال بيش از ۴ میلیارد دلار پول به شرکت‌های هواپیمایی کشورهای همسایه می‌دهیم و چه اشکال دارد این پول را شرکت‌های داخلی به دست آورند.

«حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی» در نهمین نشست خبری رئیس‌جمهور با رسانه‌های داخلی و خارجی که به مناسبت سالگرد اجرای برجام عصر دیروز در سالن شهید بهشتی ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاران با اشاره به اقدامات خوب انجام گرفته در حوزه گردشگری بیان کرد:

خرید هواپیما در حوزه گردشگری بسیار تاثیرگذار خواهد بود و برای همه مردم از جمله رانندگان تاکسی، هتل‌داران، مغازه‌دار‌ها و همه کسانی که به نحوی با حوزه گردشگری ارتباط دارند نتیجه بخش خواهد بود.

روحانی با تاکید بر اینکه صنعت هوایی از پایه‌های گردشگری است، گفت که در سال بالای ۴ میلیارد دلار پول به شرکت های هواپیمایی کشورهای همسایه می‌دهیم و چه اشکال دارد این پول را شرکت‌های داخلی به دست آورند.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه چه اشکال دارد مردم ما یک هواپیما سالم و تمیز سوار شوند گفت:

انگار برخی می‌خواهند هواپیمای کهنه سوار شوند خب کهنه‌اش را هم داریم، آن‌ها سوار شوند.

رئیس جمهور

رئیس‌جمهور همچنین به اتصال ریل به پنج استان کشور تا پایان امسال و سال آینده گفت که به نظرم اقدامات خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام شده و باید تلاش هایمان را بیشتر کنیم تا به اهداف مدنظر مردم و رهبری دست یابیم.

روحانی با بیان اینکه باید بتوانیم از فضای پسابرجام به خوبی استفاده کنیم، افزود که ان‌شاءالله ملت ما از این فضا استفاده می‌کند و البته سرمایه‌گذاری‌های خوبی هم از زمان توافق برجام در کشور انجام شده که باید ادامه یابد. از جمله اینکه در ساخت لوکوموتیو، خودرو و نظایر آن با شرکت‌های خارجی مشارکت می‌کنیم و خرید هواپیما را نیز انجام داده‌ایم و در نهایت بنادر ما هم توسعه خوبی در سال‌های اخیر پیدا کرده است که تا پایان دولت بخش‌های جدیدی از بنادر نیز افتتاح خواهند شد.

دیدگاه