افتتاح ۳ هتل در سمنان تا پایان سال جاری

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
افتتاح ۳ هتل در سمنان تا پایان سال جاری

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های میراث فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان سمنان از افتتاح سه هتل در این استان تا پایان امسال خبر داد.

«محمد طاهریان» معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های میراث فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان سمنان از برنامه‌ریزی برای افزودن ۹۰۰ تخت اقامتی بر ظرفیت زیرساخت‌های گردشگری در این استان خبر داد.

افتتاح هتل در سمنان

«محمد طاهریان» معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های میراث فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان سمنان از افتتاح سه هتل در این استان تا پایان امسال خبر داد و گفت:

این هتل‌ها که تا پایان سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری نهایی می‌رسند، به تنهایی ۱۲۰ تخت به ظرفیت‌های اقامتی در این استان تاریخی و چهار اقلیم اضافه می‌کنند.

وی با بیان این‌که دولت یازدهم در این چند سال توجه بسیار ویژه‌ای به حوزه گردشگری داشته است، افزود که استان سمنان نیز به تبع این سیاست‌های کلان برنامه‌ریزی جامعی برای افزایش و توسعه زیرساخت‌های گردشگری داشته که راه‌اندازی چندین هتل، مرکز اقامتی و مراکز بوم‌گردی از این جمله‌اند.

طاهریان با اذعان به این‌که توجه به صنعت گردشگری در سطح استان سمنان به عنوان یک نیروی محرک اقتصادی تا حد بسیاری مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد که توجه به این صنعت پردرآمد در استان سمنان به گونه‌ای است که گردشگری از محورهای اصلی در سند ششم توسعه این استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این استان در حوزه گردشگری، گفت:

با توجه به افزایش حجم گردشگر عبوری از استان سمنان که در کمترین ارزیابی‌ها رقمی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر در سال برآورد شده؛ نیاز جدی به تاسیسات اقامتی در راستای جذب گردشگران و توسعه فضاهای گردشگری امری ضروری و حیاتی است که می‌تواند ضریب توفیق استان در این حوزه را تا حد زیادی افزایش دهد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه