پروازهای خارجی ایرباس «ای ۳۲۱» از ۲ ماه دیگر آغاز می‌شود

محبوبه پوریوسفی
یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
پروازهای خارجی ایرباس «ای ۳۲۱» از ۲ ماه دیگر آغاز می‌شود

مدیرعامل ایران ایر از آغاز پروازهای خارجی ایرباس «ای ۳۲۱» از دو ماه آینده خبر داد.

«فرهاد پرورش» گفت که بر اساس برنامه پروازی ایران ایر قرار است، هواپیمای ایرباس «ای ۳۲۱» تازه خریداری شده تا مدتی در مسیرهای داخلی پرواز کند و بعد نسبت به مقاصد پروازی آن تصمیم‌گیری شود.

ایرباس ای ۳۲۱

وی با بیان اینکه این هواپیما، توانایی ۶ ساعت پرواز را بر فراز آسمان دارد افزود که به همین دلیل علاوه بر مسیرهای داخلی می‌تواند به مسیرهای خارج از کشور و تا اروپا هم پرواز کند.

مدیرعامل ایران ایر با اشاره به اینکه ظرفیت هواپیمای ایرباس «ای ۳۲۱»، ۱۹۴ مسافر است اضافه کرد که شرکت هما در نظر دارد طی یکی دوماه آینده از این هواپیما برای پرواز به مقاصد داخلی استفاده کند و سپس مقاصد منطقه‌ای و خارجی را در برنامه پروازی این هواپیما قرار دهد.

ایرباس A321

به گفته پرورش، همه هواپیماهای ایران ایر می‌توانند پروازهای داخلی و خارجی را در کنار یکدیگر انجام دهند و اینگونه نیست که فقط توانایی و برنامه پرواز داخلی و یا خارجی را داشته باشند.

وی بیان کرد که هواپیمای ایرباس «ای ۳۲۱» جدیدالورود ایران ایر هم پس از دو ماه پرواز در مسیرهای داخلی، پروازهای خارجی انجام می‌دهد و به تمام مسیرهای خارجی از جمله فرانکفورت و ... پرواز می‌کند.

دوم دی ماه سال‌جاری، قرارداد نهایی خرید ۱۰۰ فروند هواپیما میان ایران‌ایر و شرکت ایرباس به امضا رسید و پس از گذشت سه هفته (۲۳ دی ماه)، اولین فروند آن در اختیار ایران ایر قرار گرفت و دو فروند هواپیمای دیگر هم تا پایان سال جاری به هما تحویل می‌شود.

منبع تین نیوز

دیدگاه