ایرباس A321 ایران ایر لحظاتی قبل از تولوز به سمت تهران حرکت کرد

محبوبه پوریوسفی
پنجشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱
ایرباس A321 ایران ایر لحظاتی قبل از تولوز به سمت تهران حرکت کرد

ایرباس A321 ایران ایر لحظاتی قبل از تولوز به تهران پرواز کرد. این هواپیما تا ساعاتی دیگر به تهران می‌رسد و در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند.

خانواده ایرباس ای۳۲۰ خانواده‌ای از هواپیماهای لاغر پیکر از هواپیمای مسافربری ساخته شرکت ایرباس است. ساخت ایرباس ای۳۲۰ از سال ۱۹۸۴ آغاز شد و نخستین بار در ۲۲ فوریه ۱۹۸۷ در تولوز فرانسه به پرواز درآمد و در ژوئیه سال بعد در اختیار شرکت هواپیمایی ایر فرانس قرار گرفت.

ايرباس A321 كه تصاوير آن با آرم ايران‌اير منتشر شده شباهت زیادی با ایرباس A320 دارد اما دارای بدنه کشیده‌تری است و توانایی جابجایی تعداد بیشتری مسافر را دارا است. ساخت ایرباس ای ۳۲۱ از سال ۱۹۸۹ آغاز شد و نخستین بار در ۲۰ اسفند ۱۳۷۳ (۱۱ مارس ۱۹۹۳) به پرواز درآمد.

این هواپیما قابلیت حمل حداکثر ۲۳۶ مسافر در برد نهایت ۵۹۰۰ کیلومتر را دارد. مدل ۲۱۱ با موتور CFM56-5B3 یا 5B3/P or 5B3/2P تولید می‌شود. بر اساس گواهی‌نامه ثبت هواپیماهای جدید، سازمان هواپیمایی یک فروند ایرباس ۳۲۱ را با شماره سریال ۷۴۱۸ به نام ایران‌ایر به ثبت رسانده تا این هواپیما نخستین فروند از هواپیماهای مسافرتی باشد که پس از نزدیک به چهار دهه، به طور مستقیم از شرکت‌های هواپیماساز خریداری شده‌اند.

لحظاتی پیش در تولوز فرانسه این هواپیما تیک آف کرد و تا ساعاتی دیگر به ایران می‌رسد.

تیک آف ایرباس A321

ایرباس A321

دیدگاه